fbpx

Рада підтримала присвоєння звання Герой України вояку дивізії "Галичина" Михайлу Мулику

Суспільство 12:25, 29.01, 2021

264 народні депутати сьогодні підтримали запит народної депутатки від Івано-Франківська Оксани Савчук до Президента щодо присвоєння звання Герой України Михайлу Мулику.

“Тішить, що парламент розуміє подвиг дивізійників і їхній безцінний внесок у збереження української державності! Слава Героям України!

Рада, що в День пам’яті Героїв Крут ми вшановуємо героїв, які виборювали Україну дня нас”, – написала Оксана Савчук у мережі “Фейсбук”.

Запит підтримали депутати від усіх фракцій та груп, за винятком фракції ОПЗЖ, які не дали жодного голосу. “За” проголосував навіть відомий проросійськими поглядами депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський.

У січні 2020 року Бужанський називав Михайла Мулика “заслуженим есесівцем”. Повідомлення нардепа розкручували російські ЗМІ в контексті теми нацизму в Україні. На закиди “слуги” тоді відповів міський голова Руслан Марцінків.

“Напевно, в нас Україна різна! Одна українська, інша промосковська, малороська!” – писав мер.

Михайло Мулик – військовий та громадський діяч, вояк дивізії «Галичина».

Народився 28 жовтня 1920 року в селі Горожанка, нині Монастириський район, Тернопільська область. Ще у юності Михайло став членом юнацтва ОУН, а в 1937 році – членом Організації Українських Націоналістів. За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав дивізії «Галичина». Служив радистом. Михайло Мулик – учасник битви під Бродами у липні 1944 року, у якій з 11 тисяч дивізійників врятуватися зуміли лише 3 тисячі бійців. Потрапив у радянський полон. Пережив два роки знущань в московській Луб’янській в’язниці. Радянський суд позбавив його волі на 10 років і ще на п’ять – позбавлення громадянських прав.

Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі. Остаточно із заслання повернувся 1958 року. Оселився у Станіславі, тепер – Івано-Франківськ. Працював столяром, маляром, паралельно вчився на вечірньому в технікумі, здобуваючи економічну освіту. У 60-х почав працювати бухгалтером у виробничому об’єднанні «Прикарпаття». 1989 року вступив до культурно-наукового товариства «Рух». 1991 року організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. У 2017 році отримав звання Почесного громадянина Івано-Франківська. Михайло Мулик написав вісім книжок про український визвольний рух. Помер 25 січня 2020 року в місті Івано-Франківську. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: