fbpx

"Радію, коли чоловік пригадує ім'я дружини": як в обласній лікарні допомагають хворим після інсульту

Суспільство 20:07, 18.11, 2020

Логопед Галина Хрибтун працює з гострими післяінсультними пацієнтами у відділенні цереброваскулярної патології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Залежно від зони ураження головного мозку логопед підбирає методики корекційної роботи для відновлення втраченої функції мовлення, інформують у лікарні.

«За умови системної роботи при афазіях вже за пів року мова відновлюється, – говорить Галина Хрибтун. – Проте іноді цей шлях може тривати кілька років. Все залежить від того, наскільки людина усвідомлює свій дефект, від попереднього життєвого досвіду та професії, а також від підтримки та участі близьких у процесі реабілітації».

Фахівчиня розповідає про одну зі своїх недавніх пацієнток із сенсорною афазією.

«Ось недавно була в нас жінка з порушеннями аналізу та синтезу. На всі запитання вона відповідала штампами, довго не розуміла, що хочемо від неї, плакала від безпорадності, – розповідає лікарка. – Проте вже через місяць ми почали говорити словосполученнями, а сьогодні вона продовжує відновлення вдома. Жінка робить шкільні уроки зі своєю онукою, а донька допомагає пригадувати їй закони юриспруденції. Так, повернення до улюбленої справи життя є для неї неабияким стимулом».

Когось треба навчити ходити, а когось говорити. І тут йдеться не лише про застосування певних методик, але й вміння фахівця знайти підхід до людини, наполегливо долати наслідки інсульту разом з пацієнтом.

«Найголовніше – зміна якості життя пацієнта, – продовжує Галина Хрибтун. –Тому дуже радію, коли є найменший прогрес, коли чоловік врешті називає ім’я своєї дружини, пригадує щось важливе з доінсультного періоду, коли поступово з малих пазликів складається велике панно світу пацієнта, у який він повертається як до звичної життєвої реальності».

Сьогодні логопедія серед найзатребуваніших професій у пацієнтів, які відновлюються після інсультів. Днями логопеди відзначали своє професійне свято.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: