fbpx

Реабілітаційний центр "Франко-гражда" готується з липня приймати військових

Суспільство 19:48, 06.03, 2024

У селі Пороги на Богородчанщині будують стаціонарний реабілітаційний центр для ветеранів і їхніх сімей – «Франко-ґражда». Будують його волонтери благодійного фонду «Франко-опір», засновником якого є Володимир Рожнов.

Родина Рожнових займається реабілітацією військових з 2015 року. З того часу провели 29 заїздів, у яких було близько 500 людей. На кожен заїзд шукали якесь приміщення, а тепер будуть мати своє.

Перші заїзди планують робити вже у липні цього року, тож робота кипить. Та дуже потрібна як фізична, так і фінансова допомога. Кілька тижнів тому 30 друзів «Франко-опору» об’єдналися, аби зібрати 300 тисяч гривень. Цю суму розбили, кожен збирав по 10 тисяч гривень. І таких об’єднань треба ще, пише Репортер.

Родина Рожнових – відомі у Франківську керамісти. Глава сімейства вперше взяв до рук глину 27 років тому – й, каже, закохався. Для нього це і психотерапія, і саморозвиток.

Тому в роботі з військовими творчість – один з головних акцентів реабілітації.

Реабілітаційний центр Франко-опір
Реабілітаційний центр створює родина Рожнових

«Першу повноцінну групу ми зібрали в червні 2015 року, – каже Володимир. – А загалом зробили 29 заїздів, а це близько 500 людей. Якщо брати інші формати, бо у нас були й триденні експериментальні речі, походи в гори, то ще десь понад 200 людей».

Програма зазвичай була розписана на вісім днів. Якщо, наприклад, приїздила група і в неї були особливі запити, інтереси, зацікавлення, то волонтери шукали під них фахівця.

“Просив, аби приїжджав нарколог, бо така одна група була, – пригадує Рожнов. – Двічі з нами був нейрохірург, який займався інсультами. Бо на заїзді були два після інсульту, одна людина у дуже поганому стані. То нейрохірург кілька днів був з нами, пояснював, що робити, а що ні. Виявилось, що той чоловік після інсульту раніше просто нічого не робив. У нас на заїзді, на диво, якраз і почав відновлюватись. А десь за три місяці уже більш-менш нормально ходив”.

За словами Володимира, за цей час він бачив «багато різних чудес». Наприклад, коли хлопці, в яких ледь працювали пальці, після занять керамікою відновлювали рухи.

Досі усі свої заїзди «Франко-опір» проводив у приймах. Тобто просилися до когось у відпочинкові комплекси, зелені садиби, десь орендували.

З 2016 року Володимир почав шукати своє. Нарешті, 22 лютого 2023 року Рожнов купив під реабілітаційний центр хату серед гір – у селі Пороги. В мережі оголосив збір на купівлю. І завдяки благодійникам будинок вдалося придбати.

З серпня минулого року тут тривають будівельні роботи. Працює дві бригади місцевих чоловіків і два волонтери – Володимир Рожнов і Володимир Курій з благодійного фонду «Допомагаємо Україні разом».

Згодом планують залучати до роботи й ветеранів. Але то вже тоді, коли буде можливість тут ночувати.

Рожнов розказує, що це буде така «напівґражда». Бо ж у справжній усе довкола закривалося, як у фортеці. А тут позаду будинку гора та чудовий краєвид, який просто шкода закривати.

Хату підняли, зробили другий поверх, добудували ще приміщення на першому, а також ґанок. Тепер загальна площа – близько 280 квадратів. У реабілітаційному центрі буде 10 кімнат. А розрахований він на 40 людей.

Важливо, що буде можливість залишитися тим людям, яким додатково потрібна робота з відновлення – до двох місяців.

Зараз ще споруджують майстерню з виготовленню кераміки. Тут будуть дві печі – дров’яна та електрична. Робота з глиною – це частина реабілітації.

Аби повністю доробити центр, потрібно було ще приблизно 60-70 тисяч доларів.

Фанко-опір активно розбудовується
Для реабілітацій воїнів вибрали місце в горах

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: