fbpx

Різновиди фільтруючих установок для басейнів

Суспільство 15:45, 03.12, 2021

Ще на стадії проєктування басейну передбачається встановлення одного з основних його елементів, які відповідають за чистоту води. Це фільтр басейну. Без нього вода буде каламутною, псуватися, цвісти. Правильно підібраний якісний фільтр збільшить термін експлуатації басейну, а також забезпечить економію грошей на дезінфекції води. 

Яким чином вода очищується у фільтрі? 

Фільтруючі установки бувають: 

  • Механічні. У таких фільтрах фільтруючим елементом є пісок, фільтрувальна тканина, активоване вугілля. Працює механічна установка досить просто: вода проходить через фільтрувальний матеріал, і в ньому затримується основна частина забруднень. В басейн надходить чиста вода без домішок. Механічна фільтрувальна установка у свою чергу поділяється на пісочну, картриджну, діатомову. Механічна фільтрація успішно застосовується у басейнах із невеликим об’ємом води – до 10 м куб. 
  • Хімічні. Реагенти, що входять до складу хімічних фільтрів, вступають у реакцію із забруднюючими речовинами. Хімічна фільтрувальна установка очищує воду від мікробів та бактерій, а також насичує її киснем. Найкращого результату можна досягти, застосовуючи комплексне хімічне очищення шляхом хлорування (недорогий та ефективний очищувач, але водночас алергенний), бромування (дорожче за хлор, зате без запаху) та йодування. 
Різновиди фільтруючих установок для басейнів 1

Класифікація механічних фільтрів для басейну 

Найефективнішим та найпродуктивнішим пристроєм вважають фільтр насос для басейну, який дозволяє прискорити циркуляцію рідини. За добу рідину можна пропустити кілька разів через фільтрувальну установку. При цьому потрібно бути впевненим, що установка здатна обробити встановлену кількість води. Для очищення «домашніх» та громадських басейнів застосовуються пісочні, діатомові та картриджні фільтри. Принцип роботи цих пристроїв однаковий, але «начинка» різна. 

Різновиди фільтруючих установок для басейнів 2

Різновиди механічного фільтруючого обладнання: 

  • Пісочний. Представляє собою великий бак, заповнений кварцевим піском. Удосконалені варіації – суміш піску, гравію та антрациту, скляний пісок. 
  • Діатомовий. Картриджі пристрою наповнені діатомовою сумішшю. Це різновид кремнієвого ґрунту, що складається з закам’янілих частинок планктону. 
  • Картриджний. Конструкція складається з цілої системи картриджів з поліпропіленовими мембранами. Набагато ефективніші, ніж пісочні варіанти, але коштують дорожче. 

Серед фільтрів для очищення води у басейні існує чималий вибір. При експлуатації басейну фільтрувальна установка засмічується механічними домішками. Щоб зберегти ефективність, продуктивність обладнання на високому рівні, необхідно періодично проводити очисні роботи. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: