fbpx

Робота в США – як знайти і які документи потрібні?

Суспільство 16:01, 19.07, 2023

Щоб повноцінно жити й радувати себе чимось новим, потрібно працювати та заробляти гроші. І це актуально в будь-якій країні світу. Коли ви вже довго живете на одному місці, то маєте стабільну роботу або, в більшості випадків, можете швидко знайти нову. Але все набагато складніше, якщо ви переїжджаєте до іншої країни. Особливо важко буває з пошуком вакансії без знання мови. Яка ж є робота для українців в США? І відповідь проста – будь-яка! Все залежить від ваших навичок, освіти, досвіду роботи, знання англійської та особистих вподобань. Але процес влаштування на роботу в Сполучених Штатах і в Україні відрізняється.

Які документи потрібні, щоб працювати в США?

Дехто з мігрантів починає пошук роботи ще до переїзду. Це можна зробити, переглядаючи оголошення на спеціалізованих сайтах, таких як Ukrainian USA and Canada. Цей інтернет-ресурс створено спеціально для українських мігрантів, щоб полегшити їм пошук житла, роботи та різноманітних послуг в Америці. Робота в США для українців без знання мови також є, і ви без проблем зможете знайти її на Ukrainian USA and Canada. Самі оголошення тут також в більшості своїй розміщені українською, але для працевлаштування обов’язково потрібні такі документи:

  1. Резюме. Не всі роботодавці його вимагають, але якщо ви бажаєте влаштуватися на більш престижну та високооплачувану роботу, то його потрібно буде скласти. В резюме варто вказати дані про освіту, досвід роботи, навички, а також свої переваги та сильні сторони.
  2. Закордонний паспорт та фотографії. Ви також можете надати якийсь інший офіційний документ, що посвідчує особу.
  3. Документ про освіту. Якщо ви влаштовуєтесь на роботу за фахом, то потрібно надати диплом і нотаріально завірений його переклад для підтвердження своєї спеціальності та кваліфікації. В деяких сферах діяльності, наприклад у медицині, диплом потрібно ще й підтвердити.
  4. Робоча віза. Вона буває різних типів – в залежності від сфери, в якій ви плануєте працювати, тому вам краще обрати роботу до відкриття цієї візи. Якщо ви знайшли роботу ще перебуваючи в Україні, то робоча віза відкривається на підставі запрошення від роботодавця.
  5. Дозвіл на роботу. Для його отримання потрібно подати форму № I-765 до Служби громадянства та імміграції Сполучених Штатів Америки. Цей документ зазвичай видають на 1 рік, а потім знов потрібно подавати на новий.
  6. Номер соціального страхування. Його можна отримати на основі дозволу на роботу. Це документ, який потрібен для ведення пенсійного та податкового обліку, і є чимось по типу українського ІПН.

Після надання всіх цих документів ви підписуєте контракт з роботодавцем, де прописані ваші права та обов’язки, заробітна плата та інші умови. Все написане вище актуально для офіційного працевлаштування, але також є неофіційна робота в США. Цей варіант також розглядається мігрантами, та якщо про таке працевлаштування дізнаються відповідні служби, то вас в кращому випадку оштрафують, а в гіршому – депортують з забороною в’їзду до Америки на декілька років.

Слід зазначити, що не всі мають право працювати у США, тому деякі мігранти й обирають нелегальне працевлаштування. Не можуть працювати нелегали, люди з гостьовою візою та студенти, які не отримали дозвіл від уповноваженої особи їх навчального закладу. Працювати офіційно можуть наступні категорії людей:

  • Постійні працівники. Це повноцінні громадяни США та люди, які мають право постійно проживати в країні. Вони можуть отримати будь-яку роботу без спеціальних дозволів.
  • Тимчасові працівники. Це мігранти, які отримали робочу візу та дозвіл на роботу. Дія візи та дозволу обмежена, а тому перед закінченням строку дії цих документів потрібно отримати нові. До цієї категорії також належить наречена/наречений громадянина Америки з візою К-1. Люди з цієї категорії не можуть працювати у деяких сферах, якщо є претенденти на вакансію з числа громадян США.
  • Студенти. Потрібен дозвіл від адміністрації навчального закладу та дозвіл на роботу. Також працювати можуть студенти із візою стажера.

Офіційне працевлаштування дає шанс мігранту отримати ВНЖ, а через деякий час – Green Card і, нарешті, повноцінне громадянство. Тому заходьте на сайт Ukrainian USA and Canada та знаходьте роботу з офіційним працевлаштуванням на будь-який смак.

Як знайти роботу в США?

Працевлаштуватися в Америці можна, і різноманітних вакансій достатньо. Робота в США для українців є у сфері обслуговування, клінінгу, ремонтних та будівельних напрямках, сільському господарстві, сфері краси та спорту, в IT, та навіть у медицині, фінансах або юриспруденції. Все залежить від вашої освіти, досвіду роботи, знання мови та професійних навичок. Але як знайти роботу, яка вам підійде? Є декілька варіантів пошуку:

  1. Сайти з дошками оголошень. Цей вид пошуку роботи найбільш популярний у наш час, бо можна передивлятися вакансії в різних містах або навіть країнах, не виходячи з квартири. Мігранти можуть знайти хороше місце і почати процедуру працевлаштування, навіть коли ще перебувають на батьківщині. Такі інтернет-ресурси, як Ukrainian USA and Canada, ще більше спрощують життя українцям. Більшість оголошень тут розміщено українською, а тому ви зможете знайти роботу, навіть не знаючи англійської.
  2. Діаспора. В США проживає багато українців, які зможуть підказати, де краще шукати роботу, на що треба звернути увагу, які є ризики, як краще спілкуватися з роботодавцями. Також, поспілкувавшись з «українськими американцями», ви зможете дізнатися про міста та штати з кращими пропозиціями щодо роботи і заробітної плати.
  3. Газети з вакансіями. Спосіб вже не такий актуальний, як раніше, та ще досить дієвий. Але такий варіант більше підійде тим, хто вже вирішив, в якому місті буде жити й працювати, бо в газетах розміщені оголошення певного регіону.
  4. Родичі, друзі, знайомі. Якщо в США вже проживають близькі вам люди, то можна попросити допомоги у них. Вони також зможуть допомогти вам на всіх етапах працевлаштування та розповісти про певні нюанси роботи в тому чи іншому штаті.
  5. Стажування. В Америці є спеціальні програми для випускників іноземних ВНЗ та студентів, які закінчили хоча б 2 курси. Можна подавати заявки на стажування в зареєстровані офіційно компанії Сполучених Штатів. Термін стажування може коливатися від 3 місяців до 1,5 року з можливістю подальшого працевлаштування.

Отже, є багато способів знайти роботу та почати офіційно працювати. Це великий крок не тільки до кращого життя у новій країні, а й шлях до отримання громадянства у майбутньому. Робота для українців в США може бути незвичною, але в той же час це хороший досвід для ліпшого розуміння життя в Америці. Тому заходьте на Ukrainian USA and Canada, обирайте потрібну категорію в розділі «Робота» та знаходьте ту вакансію, яка підійде саме вам!

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: