fbpx

Росія готує 175 000 солдатів для вторгнення в Україну, — The Washington Post

Суспільство 14:24, 04.12, 2021

Наростання напруженості у відносинах між Вашингтоном та Москвою через можливе вторгнення Росії в Україну посилили дані американської розвідки.

Путін планує наступ на кількох фронтах вже на початку наступного року за участю до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США, отриманим виданням The Washington Post, пише ДТ.

Кремль спрямовує війська до кордону з Україною, вимагаючи від Вашингтона гарантій, що Україна не вступить до НАТО і що Альянс утримуватиметься від певних військових дій на території України та на прилеглих територіях.

“Російські плани передбачають військовий наступ на Україну вже на початку 2022 року з кількістю сил, що вдвічі перевищують ті, які ми спостерігали навесні під час “раптових навчань” Росії біля кордонів України. Плани Росії включають широке пересування 100 батальйонних тактичних груп чисельністю близько 175 000 чоловік, а також використання танків, бронетехніки та артилерії. Американський аналіз планів Росії частково заснований на супутникових знімках, на яких показані підрозділи, що недавно прибули, в різні місця вздовж українського кордону за останній місяць”, — сказав офіційний представник адміністрації США на умовах анонімності.

У документі американської розвідки, отриманому The Washington Post, який включає супутникові фотографії, видно, що російські війська зосереджуються у чотирьох місцях. Згідно з документом, наразі розгорнуто 50 бойових тактичних груп, а також танки і артилерія, що знову прибули на місце дислокації.

У той час як українська розвідка повідомляє про 94 000 військовослужбовців РФ біля кордону, на карті розвідки США це число становить близько 70 000, але при цьому прогнозується нарощування особового складу до 175 000 та описується широке проведення маневрів батальйонних тактичних груп до кордону і назад “задля приховування своїх намірів та бажання вселити почуття невизначеності в Україну”.

У той же час офіційний представник українського уряду заявив, що російські військові навчання, які були проведені навесні цього року біля кордонів України, по суті допомогли російським військам відрепетирувати вторгнення.

“Російські війська опрацьовували питання створення ударних груп біля кордонів нашої держави, мобілізаційних заходів, тилового забезпечення груп та перекидання значних військових контингентів, у тому числі повітрям з Росії до кордону з Україною”, — зазначив чиновник на умовах анонімності, враховуючи делікатність представленого аналізу.

За словами представника адміністрації США, закладаючи основу для вторгнення, російський уряд також проводить пропагандистську кампанію.

“Наша інформація вказує на те, що минулого місяця офіційні особи Росії та засоби масової інформації почали збільшувати кількість матеріалів, що ганьблять Україну і НАТО, для того щоб у разі потреби перекласти провину за потенційну агресію російської армії на Україну”, — сказав чиновник.

“Я збираю докупи те, що, як я вважаю, буде найбільш повним і значущим набором ініціатив, щоб Путіну було дуже, дуже важко йти вперед і робити те, що він може зробити і чого побоюються люди”, — заявив Байден.

Цього ж дня прессекретар Білого дому Джен Псакі категорично відкинула ідею про те, що Вашингтон надасть гарантії, як того хотів Путін, що Україна не вступить до НАТО.

“Лише країни-члени Альянсу вирішують, хто буде членом НАТО, а не Росія. Цей процес працював так завжди і так це буде продовжуватиметься й надалі. Думаю, важливо розуміти, звідки йде провокація. Не зі США і не з України”, — заявила Псакі під час брифінгу у Білому домі.

Водночас американські та українські військові аналітики вважають, що зараз Росія зробить більш масштабне вторгнення, ніж це було у 2014 році, коли Путін анексував Крим та створив рух сепаратистів на Донбасі.

У планах Кремля змусити українські війська воювати на кілька фронтів одночасно та домогтися капітуляції Києва зі зміною зовнішньополітичного курсу України у бік Москви.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: