fbpx

Сабвуфер: потужність та глибина в кожному звуці

Суспільство 18:26, 11.04, 2024

Сабвуфер — це пристрій, який, доповнюючи стереосистему, додає потужного басу та змогу відчути всю міць музичної композиції чи з головою поринути в атмосферу захопливого фільму.

Сабвуфер: потужність та глибина в кожному звуці 1

Види сабвуферів

Сабвуфер не є самостійним акустичним елементом, а лише доповнює стереосистему. Він відповідає за відтворення низьких частот. Самостійно вибрати та купити сабвуфер доволі складно. Краще довіритися професійним консультантам магазину музичних інструментів JAM. Існує два види сабвуферів:

  • активні;
  • пасивні.

Активні саби — це пристрої з інтегрованим у корпус підсилювачем. Вони підійдуть для тих, хто шукає компактний варіант. Перевагами цього пристрою є легка установка та простота в налаштуванні. До того ж в активної моделі хороша динаміка звучання та можливість розширити акустичний діапазон.

Пасивні варіанти не мають вбудованої системи посилення, а тому потребують окремого підсилювача потужності. Ці моделі краще передають глибину звучання низьких частот, однак повинне бути налаштування акустичної системи, що є непростим завданням для аматора.

Критерії вибору сабвуфера

Перше, на що варто звернути увагу, — ціна. Це не та техніка, на якій можна економити, якщо для вас важливі якість звучання та довговічність.

Експерти рекомендують шукати сабвуфер більшої потужності, ніж потрібно. Це дозволить експлуатувати звукову систему не на всі 100%, тож вона слугуватиме довше.

Варто вибирати пристрій із великим запасом посилення — у 2–2,5 рази. Слабкий підсилювач може стати причиною поломки котушки динаміка, бо в перевантаженому стані він її ушкоджує. 

Якщо придбаєте потужну модель сабвуфера, можна розраховувати на те, що вона наповнить звуком більшу площу. Не забувайте звернути увагу, чи є в пристрою регулятори рівня гучності, Phase та Frequency. Це спростить налаштування.

Сабвуфер — це саме той елемент, який дозволить зануритися у світ якісної передачі низького звучання. Використання пристрою напряму впливає на об’єм музики та створює неповторну звукову атмосферу під час прослуховування треків чи перегляду кінофільмів.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: