fbpx

Котельні не довелося б відключати, якби мерія допомогла енергетикам, – Олег Сеник

Суспільство 18:15, 07.02, 2023

Прикарпаттяобленерго запровадило підчергу 4.3 після того, як у мерії Івано-Франківська відмовилися вимикати вручну будинки, підключені до ліній, від яких живляться котельні міста. Про це КУРСу розповів технічний директор Прикарпаттяобленерго Олег Сеник.

Ще 27 грудня Рада оборони Івано-Франківської області зобов’язала голів громад вимикати  електроенергію за адресами, що знаходяться на лініях з критичною інфраструктурою. Вимкнення повинні були проводитись у “ручному режимі” безпосередньо у щитових будинків.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив тоді в коментарях для ЗМІ, що реалізувати рішення Ради оборони і зобов’язати голів ОСББ і управителів вимикати світло практично дуже важко.

Втім, як каже Олег Сеник, якоїсь відповіді з мерії у Прикарпаттяобленерго не отримали.

“Це рішення ми направили у мерію Івано-Франківська, на що відповіді як такої не отримали. Лишень десь у засобах масової інформації мер прокоментував, що це неможливо і що немає там відповідальності управителів і ОСББ, котрі би мали це вимикати, і вони не будуть це робити. І сказав, що це неможливо і що місто таке робити не буде”, – пояснив Сеник.

Після того енергетики разом із заступником міського голови та представниками Івано-Франківськтеплокомуненерго розробили спеціальний графік централізованого відключення цих будинків.

“Якщо котельня буде безперервно працювати вісім годин, вона зможе прогріти теплоносій, подати його до будинку і забезпечити тепло у людей. Після того можна вимкнути котельню на чотири години, а потім знов на вісім годин увімкнути і так далі. Таким чином був складений отой графік – вісім годин зі світлом, а чотири години вимкнення. Такий графік був погоджений, і ми у відповідності до того графіка створили чергу 4.3 – це є приєднання, котрі живлять котельні. І з 1 лютого працюємо за цим графіком”, – розповів Олег Сеник.

Енергетик запевняє: якби міський голова виконав рішення Ради оборони області і управителі будинків вимикали електрику самостійно, то котельні не довелося б вимикати від електрики взагалі.

Після того як в Івано-Франківську створили підчергу 4.3, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував поділити місто на три черги і вимикати всі об’єкти.

“Я чув про цю пропозицію мера – прочитав у фейсбуці, – каже Олег Сеник. – Але такі речі треба не у фейсбуці обговорювати, а на тій же Раді оборони області. Якби така пропозиція була, я думаю, вона би там була обговорена. Прийнята чи не прийнята – не можу сказати, але вона не обговорювалася. Принаймні я на таких обговореннях не був. Як на мене, це питання треба виносити на рівень обласної військової адміністрації, Ради оборони області, де можна ще раз вернутися до питання вимкнення об’єктів критичної інфраструктури, вимкнення об’єктів вручну їх управителями – і на якийсь лад можна вийти, я не бачу тут проблем”.

Олег Сеник наголошує, що черга 4.3 стосується не всіх котельнь міста, а лише 12 із них.

“Всі котельні поділені на три групи. Перша група – це найбільші котельні, які ми не вимикаємо, тому що вони мають прямі лінії від наших підстанцій і від них не підключено ніякого навантаження. Тобто приблизно третина котелень – а це найбільші котельні – і далі не вимикаються, – наголошує Олег Сеник. – Ці 12 котелень, котрі ми почали вимикати, то котельні тієї другої категорії, менші за потужністю, які забезпечені дизельними генераторами, і місто може підтримувати їхнє функціонування навіть у час вимкнень”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: