fbpx

Шевченківський лауреат Тарас Компаніченко зіграє музику в новій виставі франківців "Кайдашеве сІм'я"

Суспільство 13:38, 28.01, 2024

У Франківському національному драмтеатрі в розпалі репетиції нової вистави – утопічної комедії «Кайдашеве сІмя» за повістю Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Постановку творить зіркова команда, повідомили на сторінці театру.

Співавтор ідеї, автор інсценізації, режисер-постановник — Ростислав Держипільський.

Співавторка ідеї та концептуального рішення — Ірма Вітовська.

В ролях: Омелько Кайдаш — Олексій Гнатковський, Маруся Кайдашиха — Ірма Вітовська, Карпо — Юрій Вихованець, Лаврін — Любомир Валівоць, Олег Панас, Мотря — Мирослава Полатайко-Гусак, Мелашка — Інна Бевза, Марія Стопник, Палажка — Ольга Комановська.

До музичного оформлення та участі у виставі запрошено «Хорею козацьку» на чолі з воїном ЗСУ Шевченківським лауреатом Тарасом Компаніченком.

До музичного оформлення та участі у виставі запрошено «Хорею козацьку» на чолі з воїном ЗСУ Шевченківським лауреатом Тарасом Компаніченком.
Тарас Компаніченко створює музичний супровід і грає на сцені самого себе

До постановчої групи долучилися художник Віталій Кравець, який працює над сценографією та костюмами, над пластичним рішенням працює Ольга Семьошкіна.

Про перепрочитання класичної повісті Івана Нечуя-Левицького розповідає Ірма Вітовська: «Після розквіту Мазепинського бароко Україна майже цілковито втратила свою культуру і духовну велич. То був один з найскладніших періодів існування України. пьотр І розпочинає знищення Гетьманату. Потужна розвинена розкішно-барокова Мазепинська Україна перетворюється на провінцію імперії під назвою Малоросія. Тепер ми маємо повернути собі колишню велич».

У Франківському драмтеатрі переосмислююбть Нечуя-Левицького
Співавторка ідеї та концептуального рішення, а також виконавиця ролі Кайдашихи — Ірма Вітовська

Режисер Ростислав Держипільський додає: «Сьогодні ми бачимо, як цілі покоління українців, котрі жили з колоніальним мисленням, століттями відчуваючи тиск і терор колонізаторської руки імперії, повертають собі втрачену ідентичність, відновлюють власну віру в свою націю і її унікальність. Голова роду Кайдашів — це носій українського коду, який не піддався духовному закріпаченню і протистояв деградації. І таких нас багато. Сучасне звучання «Кайдашевої сімї» Нечуя-Левицького — це про відродження втраченого, про шлях від розбрату до порозуміння і розквіту».

Показ – 24 та 26 березня, квитки на сайті та у касі театру.

Олексій Гнатковський у новій виставі за Нечуй-Левицьким
У ролі Омелька Кайдаша — Олексій Гнатковський

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: