fbpx

Що таке FTP-Client та як ним користуватися?

Суспільство 13:28, 21.06, 2023

У пріоритеті компанії Tuthost https://tuthost.ua/uk/ надання найбільш затребуваних послуг, серед яких хостинг сайтів, реєстрація доменів, а також надання в найм сучасних серверів. Робота фахівців компанії спрямована на пошук оптимальних рішень, здатних забезпечити максимальний захист інформації та підвищити безпеку даних, якими учасники обмінюються в мережі Інтернет.

Створення FTP-акаунту

FTP-Client: що це таке і як працює інструмент

Одним із перевірених та дієвих протоколів, які здатні забезпечити надійний захист даних від шахраїв, є File Transfer Protocol. Цей засіб дозволяє безпечно обмінюватися даними між пристроями різного рівня.

Принцип роботи протоколу FTP полягає у створенні між пристроєм клієнта та сервером логічних зв’язків, які є каналами контролю та власних даних. Застосування технології дозволяє забезпечити контроль не лише над даними, що виходять у момент формування запиту користувачем, а й захистити інформацію, яка надходить до браузера після встановлення зв’язку.

Доступ до FTP-клієнтів користувачі Windows можуть здійснювати через командний рядок. Для надсилання, розпакування, перейменування, передачі або видалення файлів, а також здійснення налаштування, зміни та видалення каталогів використовується спеціальний набір команд.

Поряд з цим виконувати керування даними можна за допомогою спеціальних   утиліт або веббраузерів з функціями FTP-клієнт онлайн. Зрозумілий інтерфейс програми дозволяє виконувати дії без введення команд вручну, що дуже зручно під час роботи з великими обсягами інформації. Робота за допомогою вбудованих сервісів дозволяє вносити коригування та відстежувати стан даних, а принцип роботи з інформацією дозволяє розібратися за лічені хвилини.

Для підключення до FTP-сервера найчастіше використовують програму FileZilla. Перевагою її є безкоштовне поширення та сумісність з усіма операційними системами. Незважаючи на те, що FileZilla розповсюджується безкоштовно (усім, хто хоче скористатися нею, вона доступна на сайті розробника), рівень захисту даних досить високий.

Плюсом застосування цього FTP-клієнта фахівці відзначають наявність зручного інтерфейсу, що дозволяє швидко здійснити заплановані дії.

Відмінною особливістю обміну даними за допомогою FTP Client називають швидкість. Цей інструмент забезпечує швидке завантаження контенту у форматі відео або зображень, а також прискорює обмін даними невеликого формату, зібраного в папки або архіви. Також серед привабливих характеристик виділяють можливість відновлення процесу скачування з моменту, на якому передача даних була призупинена користувачем або сервером.

Що таке FTP-Client

Вхід до облікового запису

Для налаштування FTP здійснюється вхід у зону клієнта. Для цього потрібне ім’я (зареєстрована поштова скринька) та пароль.

Для початку роботи слід здійснити вибір хостингу з сервером FTP, налаштування якого підлягають зміні. Для того щоб зв’язатися з сервером, який зберігає каталоги і файли, потрібно ввести в програму дані, що включають адресу сервера, логін і пароль. Забезпечити швидке з’єднання можна, якщо натиснути кнопку «Швидке з’єднання».

Тим, хто хоче отримати доступ до системи без проходження ідентифікації, такий сервіс як FileZilla дозволяє увійти анонімно. Але користувачі, які входять до системи без ідентифікації, мають можливість обмеженого користування. Якщо запит надсилається серверу, де для входу потрібний логін і пароль, то ввійти без ідентифікації не вийде.

Створення нового та вибір потрібного FTP-акаунту

Новий FTP-акаунт можна створити в панелі керування, використовуючи підменю «Сервіси». Для доступу потрібно відкрити свою початкову реєстрацію, а потім, скориставшись можливостями у вкладці «Додатково»:

  1. Вибрати «Створити обліковий запис FTP».
  2. Натиснути «Створити захищений паролем обліковий запис FTP з правами на читання та запис».
  3. Підтвердити цю дію, клацнувши на «Далі».
  4. Ввести ім’я нового користувача для облікового запису FTP.
  5. Придумати та ввести пароль, який забезпечить захист облікового запису.

За потреби можна відкрити додаткові облікові записи. Керування доступом та переключення між обліковими записами залежить від наданих повноважень (передбачено обмежений та повний доступ до даних). У виняткових випадках, коли вхід до облікового запису можливий лише за допомогою логіну та пароля, користувачу, перш ніж почати роботу з nbsp; масивами даних, потрібно виконати вимоги системи.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: