fbpx

Щоб піти на лікарняний з коронавірусом, ПЛР не потрібно, – Марія Бойко

Суспільство 15:45, 10.11, 2020
НА ФОТО: Фото ілюстративне

Для того щоб сімейний лікар діагностував у пацієнта коронавірусну інфекцію, не обов’язково робити ПЛР-тест.

Про це на сьогоднішній оперативній нараді повідомила начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко.

«Я бачу, що іде такий шквал, вал таких скарг-звернень: «нам не зробили ПЛР», «нам не зробили ІФА», “чому нам кожного тижня не проводять ІФА і ПЛР?” А  тому я хочу сказати, що на сьогоднішній день не обов’язковим для постановки діагнозу коронавірусна інфекція”, – сказала Бойко.

Як стверджує пані Бойко, на сьогоднішній день накази Міністерства охорони здоров’я України чітко визначають, що достатньо наявності у пацієнта відповідних клінічних симптомів, як-от високої температури, кашлю, втрати нюху, смаку тощо, щоб сімейний лікар поставив людині діагноз і виписав у зв’язку з цим листок непрацездатності.

Щодо самих ПЛР- та ІФА-тестів, пише БРІЗ, до очільниця міського управління охорони здоров’я ставиться до них досить скептично. З її слів, такі дослідження показують лише стан речей на даний момент і не дають гарантії, що людина не захворіє в майбутньому.

«ПЛР чи ІФА – це сьогодні на сьогодні, – запевнила вона. – Це нема ніякого запасу впевненості, що я завтра не захворію. Це сьогодні результат – чітко виключно на сьогоднішній день, на сьогоднішній момент. Тому прошу реально до цього ставитися і не перевантажувати себе і не думати, що, як я буду обстежуватись часто, я не захворію».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: