fbpx

Шкільний конфлікт: у Рожнятові школярі потерпають від агресії братів-однокласників

Суспільство 09:38, 03.11, 2021

Батьки четвертокласників Рожнятівського ліцею на Прикарпатті твердять, що вже кілька років їхні діти потерпають від агресії двох братів-однокласників. 5 фактів булінгу підтвердила і поліція. Але проблема у тому, що винуватці – це інклюзивні діти. І їхня мати переконує: синів обмовляють, бо хочуть вижити із класу.

Мами майже усіх учнів 4-А Рожнятівського ліцею зібралися на шкільному подвір’ї, поки у дітей карантинне онлайн-навчання. Терпець, кажуть, урвався – до школи діти ходити бояться. Б’ють, душать, дряпають, обзивають – клас, за словами жінок, потерпає від двох братів-близнюків, повідомляє ТСН.

10-річні близнюки Назар та Богдан навчаються інклюзивно. Оскільки мають моторну алалію – затримку розвитку мовлення. І саме тому до них у школі начебто упереджене ставлення, вважає їхня мати. Певна: мета класного бунту – спровадити їх вчитися вдома.

У близнюків тричі міняли асистентів – це педагоги, які допомагають інклюзивним учням. Змінили класного керівника та практичного психолога – усе через скарги матері. І це не рахуючи купи батьківських зборів з проханням до решти класу потерпіти та піти на компроміс. Педагоги кажуть, що у школі навчаються ще троє інклюзивних дітей. Але з ними проблем жодних. Тож припускають: у цьому випадку проблема не в дітях, а у їхній матері.

Батьки і чергування на уроках влаштовували, і камери відеонагляду в класі ставили, і по-сусідськи поговорити намагалися – усе марно.

До ліцею зачастили перевірки. Адже під сумнівом належна інклюзивна освіта тут. Однак висновок у всіх один: проблема не в інклюзії, а у домашньому вихованні. У поліції вже довели п’ять фактів булінгу з боку братів щодо однокласників. І передали справу в суд. Матері загрожує штраф до 3 тисяч гривень.

З чиновниками погоджується і волонтерка Надія Годованець. Сама прикута до візка, вона пильно стежить, за дотриманням прав дітей з особливими освітніми потребами. До Рожнятівського ліцею вирушила захищати близнюків. Однак, поспілкувавшись з усіма сторонами конфлікту, свою думку змінила. Однак мати близнюків в усьому вбачає підступ.

Юристи визнають: цей конфлікт можна вирішити виключно шляхом примирення та діалогу. От тільки за три роки цього зробити не вдалося. Тим часом у ліцеї знову чекають на перевірку – мама поскаржилася на урядову гарячу лінію.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: