fbpx

Швидкі для ЦМКЛ: 300 тисяч євро отримає Франківськ у проєкті з польськими партнерами

Суспільство 18:15, 27.12, 2023

Франківськ отримає 300 000 євро, або 12 млн гривень, для ЦМКЛ та громади міста. Спільний з польськими партнерами проєкт “Покращення безпеки здоров’я в Лосицькому повіті та місті Івано-Франківськ” увійшов у двадцятку переможців в пріоритеті “Здоров’я“ Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021-2027 та отримав фінансування.

Як повідомив директор Департаменту інвестиційної політики Ігор Попадюк, проєкт був відібраний серед 115 претендентів та посів 14-те місце.

“В рамках проєкту будуть закуплені сучасні машини швидкої допомоги для ЦМКЛ”, – зазначив він.

КУРСу Ігор Попадюк пояснив, що потреба в реалізації проєкту була зумовлена тим, що Франківська ЦМКЛ недостатньо забезпечена автомобілями екстреної медичної допомоги.

“Наразі лікарня має автомобілі швидкої допомоги, які є застарілими, вони інтенсивно експлуатуються. Неодноразові поломки як медичного обладнання на борту автомобілів, так і самих автомобілів, а також російсько-українська війна призвели до збільшення потреб у медичному транспорті та діагностичній візуалізації”, – каже Попадюк.

В межах проєкту для ЦМКЛ придбають два автомобілі швидкої допомоги.

Один із автомобілів – класу C, буде оснащений медичним обладнанням та найсучаснішими системами безпеки. В ЦМКЛ відсутні нові автомобілі такої комплектації. Цей медичний транспорт використовуватиметься для потреб лікарні – перевезення важких пацієнтів в спецмедцентри.

Другий автомобіль швидкої допомоги буде оснащений рентгенівським пересувним апаратом для швидкої діагностики на місці, ще до прибуття в лікарню.

Також за проєктом проведуть просвітницькі заходи для мешканців Лосіце та Франківська, щоби поінформувати про принципи роботи медичного транспорту, а також виклики швидкої допомоги. “Задля зменшення кількості хибних викликів”, – уточнює Ігор Попадюк.

Запланували чотири заходи, кожен з них включатиме лекцію з лікарем та парамедиком, які розкажуть про специфіку допомоги та втручань, що надаються в рамках викликів медичної рятувальної служби, а також наведуть приклади невиправданих виїздів/викликів бригад медичної рятувальної служби.

Плюс медичний персонал лікарень обох міст отримає нові знання та навички у сфері екстреної медичної допомоги та медичного транспорту. Проєкт також передбачає навчання української мови 15 осіб з медичного персоналу лікарні в Лосіце.

“У зв’язку з великою кількістю українців, які проживають у Польщі, в тому числі в Лосицькому повіті, є потреба в усуненні мовних бар’єрів, особливо у сфері державних послуг – першочергово у сфері охорони здоров’я”, – зазначає Попадюк.

З українського боку у проєкті задіяний виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, від поляків – Незалежний громадський центр охорони здоров’я в Лосіце.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: