fbpx

Скільки коштує віртуальний хостинг для сайту в Україні

Суспільство 17:36, 30.03, 2021

ціна хостингу для сайта

Коли власник онлайн-проєкту вибирає хостинг для сайту, він знаходить платні та безплатні пропозиції. “Безкоштовний хостинг” виглядає привабливо, та й сама послуга включає всі необхідні компоненти, на перший погляд. Проте, якщо розібратись з особливостями такої пропозиції, стає зрозуміло, чому попит на платний хороший віртуальний хостинг більший, ніж на безкоштовні варіанти.

Ми вирішили розповісти вам про особливості безкоштовних і платних пропозицій, від чого залежить вартість хостингу, а також допоможемо вибрати якісний хостинг в Україні.

Безкоштовний хостинг

Під поняттями “безкоштовний вебсайт” або “безкоштовний хостинг” ховається послуга конструктора сайтів. Це означає, що ви отримуєте лише доступ в графічний інтерфейс редактора шаблону вебресурсу. При цьому у вас не буде необхідності та можливості взаємодіяти з хостинговим сервером. Такий конструктор дозволяє створити вебсайт без грошей, технічних знань та навичок в роботі хостингу та в сайтобудуванні. Це, звичайно, зручно для “початківця” та економить гроші, але при цьому створити унікальний онлайн-ресурс не вийде.

Якщо говорити про плюси та мінуси сервісу, то швидкість і простота створення сайту без необхідності вкладати гроші – це основна перевага.

А ось недоліків у безкоштовного хостингу набагато більше. Розглянемо їх детальніше.

Безкоштовна пропозиція може бути просто демоверсією платного продукту. Уявіть, що ви витратили час та зусилля на створення сайту та раптом вам кажуть, що потрібно достатньо заплатити, інакше доступ до сайту буде закритий. Іноді сума може виявитися вищою, ніж вартість звичайного хостингу. А якщо ви прикріплювали кредитну карту для реєстрації, то провайдер може списати гроші без вашої згоди та можливості повернути кошти.

Хостинг-провайдери безкоштовних сайтів повинні якось заробляти, інакше який для них буде сенс взагалі працювати. Одні провайдери заробляють на додаткових послугах (наприклад, оплата за SSH або FTP-доступи, файловий хостинг та інше), а інші провайдери можуть використати “брудний шлях”, нехтуючи безпекою та особистими даними своїх клієнтів:

  • Продаж посилань сайтів користувачів спамерам, розповсюджувачам наркотиків, сайтам азартних ігор, онлайн-шахраям та іншим зловмисникам. В результаті вони стають частиною “ферми посилань” і поширюють віруси та шкідливі програми.
  • Продаж бази даних користувачів іншим компаніям, включаючи шахрайські. Іноді провайдери навіть мають на це легальне право, додаючи відповідний пункт в угоду користувача послуг. Визнаймо відверто, що мало хто читає умови використання сервісу, реєструючись на сайті або купуючи продукт.
  • Використання настирливої та недоречної реклами, яку не можна відключити або це коштуватиме великої доплати.

Ресурси, які ви отримуєте під сайт, вкрай обмежені, та часто їх не вистачає (особливо місце на диску та трафік).

Адреси безкоштовних сайтів створюються у вигляді піддоменів на основі домену самого провайдера. Наприклад, ви користуєтеся послугами хостинг-компанії themostfreehosting.com, значить, ваш вебсайт буде розташований за посиланням yourwebsite.themostfreehosting.com. Будьмо відвертими, ви б серйозно поставилися до такого сайту? Звичайно, іноді провайдери дозволяють прикріпити до сайту свій домен, що дозволить сайту виглядати повноцінно та професійно. Але завжди є якийсь підступ у використанні свого домену на безкоштовному хостингу. Наприклад, ви чимало доплачуєте за таку опцію або можете використовувати домен, що можна зареєструвати тільки на сайті цього провайдера. Коли ви хочете купити віртуальний хостинг для сайту, хостери часто пропонують домен в подарунок до замовлення.

Сайти створюються на основі готових шаблонів, які можна редагувати. Однак їх набір обмежений, а значить, ви можете легко зустріти клон вашого вебресурсу в мережі. Крім того, інструменти для розробки безкоштовних сайтів досить обмежені та не дозволяють створити професійний онлайн-проєкт.

Сайти користувачів розміщують на одному сервері, а значить, вони ділять всі ресурси між собою. Це схоже на віртуальний хостинг, але при цьому “сусідів” по серверу на безкоштовному хостингу більше в декілька разів. В результаті сайти працюють дуже повільно, що не подобається відвідувачам. Вони можуть закрити сайт ще до його повного завантаження. Також це впливає на SEO-показники.

Провайдери безкоштовних сайтів не несуть перед вами відповідальності: можуть видалити ваш сайт і згорнути свій бізнес без попереджень та компенсацій. А значить, ви втратите сайт без можливості його відновлення. Звичайно, можна підстрахуватися резервною копією, але тут вас може чекати сюрприз – провайдер навряд чи підтримує таку функцію. Зробити резервну копію вручну теж не вийде: провайдери безкоштовних сайтів рідко дають доступ до файлів вебсайту. Якщо така можливість є, то тільки за гроші.

З попереднього пункту логічно випливає наступне: перенести сайт на інший хостинг рідко вдається. Часто доводиться платити веброзробникам за перенесення контенту вручну.

Провайдери безкоштовних сайтів не дбають про безпеку серверів, а значить, ваш сайт можуть зламати.

Крім того, не буває так, що сайти та сервери працюють без проблем. Проте якщо щось пішло не так, то підтримки у хостинг-провайдера ви не знайдете.

платний хостинг для сайту

Платний хостинг

Платний хостинг дозволяє створювати професійні сайти з широким функціоналом. Для того щоб створити вебсайт, можна встановити CMS (WordPress, Joomla, OpenCart та інші) або скористатися послугами розробника для створення вебресурсу з нуля. Крім того, ви можете:

  • Контролювати кількість виділених ресурсів, вибираючи відповідні хостинг-пакети.
  • Працювати безпосередньо з файлами, а також мати FTP-доступ без доплат.
  • Використовувати SSH-доступ до сервера або конкретного хостинг-акаунту в залежності від типу сервісу.

Види хостингу найбільше впливають на ціну, яку треба заплатити. Віртуальний хостинг – найдешевший варіант, а виділений сервер – найдорожчий.

Вартість хостингових послуг також залежить від того, що провайдер ще закладає в сервісний пакет.

Це можуть бути витрати на утримання хостингових серверів в цілому. Наприклад, витрати на розміщення серверу в дата-центрі, оплата за сучасне та надійне обладнання та програмне забезпечення, витрати на захист серверів та роботу персоналу, що обслуговує сервери.

Також в пакет може входити вартість супутніх послуг: конструктор сайтів, поштовий сервіс, FTP та SSH-доступи, робота технічної підтримки та багато іншого.

Замовити надійний хостинг можна у перевіреного провайдера. Це стане запорукою стабільної роботи вебресурсу. Не завжди найдорожчий сервіс означає якість. Орієнтуватися слід на наступні критерії вибору хостера:

  • Різноманітність хостингових послуг і тарифна сітка.
  • Характеристики пакетів і серверів.
  • Умови надання технічної підтримки.
  • Відгуки реальних користувачів про хостера.

Сподіваємось, що тепер вам стало більш зрозумілим, скільки коштує платний хостинг. Бажаємо знайти якісний та надійний варіант для безпроблемної роботи вашого вебсайту.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: