fbpx

Студентка-біохімік ПНУ стажується за кордоном

Суспільство 20:02, 18.10, 2023

З початку вересня магістрантка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Наталія Нечитайло розпочала наукове стажування на базі Міжнародного Інституту Молекулярних Механізмів та Машин Польської академії наук у Варшаві, повідомляє ПНУ.

Студентка долучилася до наукової групи під керівництвом докторки Кароліни Щепановської – керівниці лабораторії контролю якості метаболічних процесів.

Лабораторія займається вивченням ролі мітохондрій при різних захворюваннях, а саме як дихальні мітохондріальні комплекси контролюються, відновлюються і змінюються, особливо під впливом стресу. Ці дослідження допоможуть розробити нові терапевтичні стратегії, спрямовані на боротьбу з хворобами, пов’язаними з енергетичною кризою в наших клітинах.

“Дослідження, які виконуватиме студентка, активно ведуться і на кафедрі біохімії та біотехнології ПНУ, тому в польському університеті Наталя зможе “відшліфувати” свої навички, освоїти нові методики, які потім можна буде застосувати у нашому університеті, а також вона там виконає частину своєї магістерської роботи”, – йдеться у повідомленні.

Це вже другий грант, отриманий Наталею для виконання наукових досліджень за кордоном. Минулого року студентка виграла грант від EMBO у рамках грантової програми Solidarity with Ukraine на піврічне стажування у IMoL в групі докторки Кароліни Щепановської. Саме тоді Наталя почала працювати над вивченням ролі мітохондріальних комплексів у ракових клітинах, що стало основою її бакалаврської роботи. Для продовження розпочатих досліджень студентка спільно з керівницею подали новий грант і отримали його.

«Протягом одного року я проходитиму стажування у дослідній лабораторії IMol, яка знаходиться у Варшаві. До цього я працювала тут протягом пів року за грантовою підтримкою EMBO. Минулого лютого я разом зі своєю науковою керівницею Кароліною Щепановською подала заявку на новий річний грант для українських науковців від EMBO і, після конкурсного відбору, отримала можливість продовжити свою роботу в лабораторії”, – говорить Наталія.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: