fbpx

Суд не поновив на роботі експоліцейського, звільненого за п’яну їзду

Суспільство 11:45, 24.12, 2021

Івано-Франківський окружний адміністративний суд не задовольнив позов колишнього працівника Національної поліції в Івано-Франківській області, який хотів поновитися на роботі та отримати середню заробітню плату за час вимушеного прогулу.

У матеріалах йдеться, що у липні цього року патрульні зупинили на вулиці Сухомлинського в Івано-Франківську автомобіль “Dacia Logan” під керуванням старшого оперуповноваженого оперативно-пошукового відділу управління карного розшуку ГУНГІ в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції Юрія Рибчанського та склали на нього протокол за п’яну їзду (ст. 130 КУпАП).

Після проведення службового розслідування на Рибчанського було накладено дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з правоохоронних органів.

Звільнений поліцейський оскаржив своє звільнення в адміністративному суді, посилаючись на те, що Косівський районний суд закрив провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за п’яну їзду «за відсутністю складу адміністративного правопорушення».

Івано-Франківський окружний адміністративний суд зазначив, що закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення свідчить про відсутність складу адміністративного правопорушення, однак не дисциплінарного проступку.

«Враховуючи встановлені обставини та оцінюючи дії, що ставляться в провину позивачеві, суд погоджується із висновком службового розслідування, яким встановлені достатні підстави для застосування до позивача такого виду дисциплінарного стягнення як звільнення з поліції, – йдеться в рішенні суду. – Щодо доводів позивача про неспівмірність застосування до нього крайнього заходу дисциплінарного впливу – звільнення зі служби в поліції, то суд вважає такі безпідставними, оскільки за встановлених обставин службового розслідування, з огляду на грубе порушення службової дисципліни, що принижує та дискредитує як самого працівника поліції, так і органи поліції в цілому, застосування такого заходу відповідачем є правомірним».

Так, суддя Івано-Франківського окружного адмінсуду Надія Микитин відмовила Рибчанському у задоволенні позову. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: