fbpx

Позбутися заторів: Тепле Місто дослідить транспортну поведінку франківців

Суспільство 15:42, 02.12, 2021
НА ФОТО: Відкриття McDonald’s в Івано-Франківську спричинило затори на вулиці Миколайчука. Фото Руслана Веселого

Франківська платформа Тепле Місто разом із командою MetaLab починають дослідження транспортної поведінки мешканців Івано-Франківської громади.

“Чому містяни надають перевагу користуванню приватним автотранспортом замість більш сталих способів пересування (ходьба пішки, громадський транспорт, велосипеди та інший легкий персональний транспорт) і чи справді в цьому є велика необхідність?” – пояснили мету дослідження на сторінці Теплого Міста у фейсбуці.

До дослідження підштовхнули корки на франківських вулицях.

“Ви, напевно, помітили, наскільки сильно за останні роки збільшились затори в Івано-Франківську. Це не просто спричиняє незручності, а й негативно впливає на якість повітря, яким ми дихаємо. Все це відбувається через різкий ріст кількості приватного транспорту в місті. Дані Головного сервісного центру МВС на території Івано-Франківської області показують, що за 2020 рік відбулось понад 17 тисяч нових реєстрацій легкових автомобілів. Для порівняння: за 2015 рік було зареєстровано менше як 3 тисячі”, – ілюструють ініціатори дослідження.

Щоб дізнатися, що впливає на транспортні звички містян, Тепле Місто спільно з командою MetaLab починає роботу над дослідженням для Івано-Франківська під назвою «Фактори формування транспортної поведінки мешканців Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади».

В результаті дослідження буде підготовлено: аналітичний звіт, пропозиції політик для органів місцевого самоврядування та комунікація результатів на широку місцеву аудиторію.

Для дослідження буде організовано серію фокус-груп, тож Тепле Місто буде запрошувати містян брати активну участь.

Проєкт втілюється в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU), що здійснює Міжнародний фонд Відродження за фінансової підтримки Швеції.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: