fbpx

У Франківській ЦМКЛ поранених вчать користуватися біонічними протезами

Суспільство 09:50, 15.04, 2023

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні в межах проєкту з американськими лікарями протезували п’ятьох поранених.

За проєктом лікар-ерготерапевт ЦМКЛ Наталія Гуменяк пройшла спеціальне навчання. Лікарка навчилася визначати можливості пацієнта та вчити користуватися протезом при однобічній та двобічній ампутації.

В контексті троє досвідчених протезистів та ерготерапевт зі США разом з українськими колегами виготовили протези верхніх кінцівок та навчили ними користуватись п’ятеро наших військових. “Здорової руки протез не замінить, але значно допоможе в повсякденному житті”, – кажуть медики.

Щоб вміло користуватись протезом, виконувати будь-яких рух правильно і максимально чітко, потрібна фізична підготовка, зазначає Наталія Гуменяк.

«Біонічні протези працюють від сигналів м’язів кукси. Тому з пацієнтом потрібно робити вправи для зміцнення цього м’яза. Це допоможе йому мати більшу силу в ампутованій руці і повноцінно та максимально ефективно використовувати протез», – розповідає вона.

Проєкт реалізовано завдяки співпраці Protez Hub, Пацієнти України, Nova Ukraine, Airlink та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за участі провідних фахівців із США.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: