fbpx

У Франківській ЦМКЛ важкохворих пацієнтів доглядає сервісна служба

Суспільство 18:43, 24.02, 2024

У Франківській центральній міській клінічній лікарні доголяд та гігієну пацієнтів забезпечує сервісна служба.

В ЦМКЛ вже створена команда фахівців, яка забезпечує комфорт та гігієну для пацієнтів, які перебувають у великій скруті, повідомили на сторінці лікарні. Поки таких медпрацівників четверо, але планується розширення і зараз проводяться навчання для молодших медичних сестер – вони оволодівають спеціальними знаннями та навичками догляду за важкохворими.

Послугу запустили з ініціативи працівників сервісної служби – завідувачки Алли Неспляк та Наталії Князевої.

«За освітою я лікар-стоматолог. Певний час працювала за спеціальністю, а потім поїхала жити за кордон. На основі свого диплому пройшла курси соціально-медичного працівника в Італії. Таке навчання дуже дороговартісне, але мені воно було потрібне. Адже після того я 15 років працювала і доглядала за хворими. Це дуже важка і відповідальна робота», – розповідає Наталія Князева.

На сьогодні догляд за важкохворими здійснюється у всіх відділеннях ЦМКЛ.

«Обов’язково щодня у нас обхід в реанімаціях. Хворого потрібно вміти правильно повернути, потримати, перевдягти чи навіть одягнути підгузник. Окрім того, ми здійснюємо гігієну важкохворих пацієнтів: повністю їх миємо з ніг до голови, купаємо навіть лежачих», – відзначає Наталія Князева.

У ЦМКЛ надають послуги з догляду
Віднедавна в сервісі працює перукарка

На озброєнні у працівниць сервісної служби цілий візок засобів гігієни. Цікаво, що віднедавна у команді працює перукарка.

Подяк працівницям, завідувачці сервісної служби Аллі Неспляк, директору ЦМКЛ Тарасу Масляку є дуже багато. Пацієнти цілими палатами чи їхні родичі пишуть слова вдячності. Найчастіше вказують про те, що такий догляд сприяє покращенню самопочуття хворих.

«В нас зараз чудова команда, молоді красиві дівчата, які дуже швидко і вміло все роблять. Здійснювати догляд точно не кожен зможе. Оскільки це дуже тяжка праця, хворі часто бувають в дуже занедбаному стані. Щоб працювати в цій сфері, потрібно володіти емпатією, мати співчуття до пацієнта і хотіти покращити його стан», – говорить Наталія Князева.

Сервісна служба ЦМКЛ доглядає важких пацієнтів
Поки що працівників четверо

Фахівці з догляду також надають консультації родичам.

«Такі рекомендації їм дуже корисні і потрібні. Оскільки, на жаль, трапляються випадки, коли людину паралізувало раптово і близькі пацієнта не підготовлені до того, що їм треба буде надалі здійснювати догляд», – каже Наталія Князева.

Сервісна служба в сфері догляду ЦМКЛ надалі розвиватиметься.

«Два роки тому спільно з Аллою Неспляк ми тільки все пробували впроваджувати, було дуже тяжко, але вже зараз є напрацьовані результати. Ми потрохи розвиваємось, зовсім нещодавно отримали спеціальне ліжко для купання лежачих хворих, незабаром будемо його використовувати», – говорить Наталія Князева.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: