fbpx

У Франківській ЦМКЛ з польським професором успішно прооперували трьох пацієнтів із критичними вадами серця

Суспільство 10:22, 31.10, 2023

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні (ЦМКЛ) спільно з польським професором Міхалом Зембалою здійснили три складні оперативні втручання для хворих з критичними вадами серцевих клапанів.

Перший хворий – з критичним стенозом аортального клапана. Пацієнту 80 років. Перебував у критичному стані до операції. Зараз чоловік почуває себе добре і незабаром буде виписаний додому.

Другий хворий – з важкою недостатністю мітрального клапана та багатосудинним ураженням коронарних артерій з поганою скоротливою функцією серця.

“Пацієнту здійснили пластику мітрального клапана, тобто зберегли його власний. Це дозволить йому у майбутньому не бути залежним від варфарину і не контролювати свій рівень розрідження крові”, – пояснює лікар-кардіохірург ЦМКЛ Світлана Сарапук.

Також цьому пацієнту зробили коронарне шунтування. “Це була важка операція за рахунок поєднаної патології серця”, – говорить Світлана Сарапук.

Третій пацієнт – 31-річний чоловік, якому в дитинстві прооперували вроджену ваду серця. “У пацієнта був критичний стеноз мітрального клапана через перенесений ревматизм. Складний випадок за рахунок того, що це реоперація”, – говорить Світлана Сарапук.

Цьому пацієнту лікарі здійснили протезування мітрального клапана. Його відкриття до операції було 0,6 см. Внаслідок чого чоловік мав постійну задишку. Зараз він себе почуває добре та може жити повноцінним життям.

Всі операції проводились в умовах штучного кровообігу – коли серце у пацієнта стоїть, на ньому виконують операцію, а функцію серця та легень виконує апарат штучного кровообігу, яким керує лікар анестезіолог-перфузіолог.

Наступний візит професора Міхала Зембали вже заплановано на січень, тому відтепер пацієнтів запрошують в ЦМКЛ на консультації з приводу операцій на серці.

Для запису на консультації до кардіохірурга Світлани Сарапук потрібно телефонувати у контакт-центр: +380951031030; +380670999111 та звертатися у приймальне відділення ЦМКЛ.

У Франківській ЦМКЛ з польським професором успішно прооперували трьох пацієнтів із критичними вадами серця 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: