fbpx

У Франківську 250 пластунів відкрили новий пластовий рік

Суспільство 09:07, 04.09, 2023

На вихідних понад 250 пластунів зі всієї області відкрили у Франківську новий пластовий рік. Серед них — майже 60 новачків.

Про це Суспільному розповів комендант відкриття пластового року Богдан Курчак.

“Крізь роки ми намагаємося дотримуватися тих принципів і обіцянок, які дали. Багато хто з пластунів воює, дехто, на жаль, загинув. А ми залишаємося тією частиною, яка має надалі працювати з дітьми”, — говорить Богдан Курчак.

У Франківську 250 пластунів відкрили новий пластовий рік 1

Серед найменших учасників “Пласту” — 4-річна Леля, яка на свято прийшла з 2-річною сестричкою Росаною та мамою Юлією Шкурлатович.

“Мама з 12 років була пластункою. І тому, коли народилися дівчата, ми знали, що вони будуть від початку теж пластунами. Молодша донька ще замаленька для вступу. Однак, коли ми сьогодні вдягали Лелю, вона побачила всі її атрибути й теж захотіла. Коли донька підросте, теж вступить”, — каже Юлія Шкурлатович.

Під час відкриття пластового року новачки прийняли пластову присягу.

П’ятий пластовий рік зустрічає 8-річна Анастасія Ганчак. Її мама Уляна Басараб є пластункою понад 20 років. Тож любов до “Пласту” — то в них сімейне, каже жінка.

“Це як невіддільна частина нашого життя. Ми впевнені, що тут — хороше патріотичне виховання, що дуже важливо в теперішній час. Любити Бога й Україну, допомагати іншим — ось що має значення для батьків”, — говорить пластунка-сеньйорка Уляна Басараб.

У Франківську 250 пластунів відкрили новий пластовий рік 2

За словами коменданта відкриття пластового року Богдана Курчака, тридцять пластунів з усієї України віддали своє життя, захищаючи країну від російських військових від часу повномасштабного вторгнення.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: