fbpx

У Франківську центр екстреної допомоги купив протиепідемічні комбінезони у лікаря, звинуваченого у шахрайстві

Здоров'я 10:31, 02.04, 2020

Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» придбає 24 захисні протиепідемічні комбінезони на загальну суму 15,6 тис. грн. Вартість одного становить 650 грн. Угоду уклали з місцевим приватним підприємцем Ігорем Іванишиним. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Товар придбали за спрощеною процедурою закупівель, а в угоді не зазначили ні модель, ні марку захисного одягу. Заступник директора з економічних питань клінічного центру Ярослав Тимчук також не зміг назвати модель придбаних комбінезонів. Натомість зазначили виробника товару – київську фірму «Укрпрофзахист». На сайті підприємства наявні захисні комбінезони вартістю від 96 до 610 грн, що можуть відповідати технічному завданню, пишуть “Наші гроші. Львів”.

Ціна в 650 грн не є найвищою у порівнянні з іншими лікарнями. Наприклад, минулого тижня у Стебнику на Львівщині придбали комбінезони за 750 грн. При цьому вартість на дилерських сайтах не перевищує 500 грн.

Приватний підприємець Ігор Іванишин, який буде постачати захисний одяг клінічному центру, є одним з постійних постачальників лікарні. За даними проекту Clarity, з 2016 року Центр уклав з ним 57 контрактів, а ще 10 з його підприємством «Глорія –ІВ», тут Іванишин є директором та засновником.

Водночас Ігор Іванишин є лікарем-рентгенологом. Він завідує рентгенорадіологічним відділенням у Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

У Франківську центр екстреної допомоги купив протиепідемічні комбінезони у лікаря, звинуваченого у шахрайстві 1

Але найцікавіше, що Ігор Іванишин є обвинуваченим у шахрайстві. Як директора ПП «Глорія-ІВ» його звинувачують у завищенні цін та привласненні бюджетних коштів під час закупівлі медичних матеріалів. Зокрема, для Надвірнянської центральної районної лікарні у 2017 році. За даними слідства, Іванишин у змові з посадовими особами Івано-Франківської ОДА в цій закупівлі привласнив 110,24 тис. грн  – сума, на яку була завищена ціна тендеру.

Крім того, слідчі встановили, що ще у 2011 році Ігор Іванишин зареєстрував фізичною особою-підприємцем свого найманого працівника та використовував його документи для махінацій на тендерах. Слідчі стверджують, що, використовуючи документи та печатку цього фіктивного підприємця, Іванишин підробляв підписи та взяв участь у 56 тендерних закупівлях медичних виробів, отримав перемогу у 51 закупівлі та підписав 51 контракт на загальну суму 3,15 млн грн, при цьому завищував ціни.

На цей час триває розгляд справи у Івано-Франківському міському суді. Останнє засідання відбулось 31 березня поточного року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: