fbpx

У Франківську дівчина зламала ніс кривднику, який до неї чіплявся

Суспільство 18:45, 15.06, 2022

Випадок стався 13 червня в одному з торгових центрів Івано-Франківська.

Як повідомляє громадська організація Д.О.М.48.24, франківка стояла в черзі до банкомата, і чоловік, який стояв позаду, задер плаття і обмацав її. Дівчина не розгубилась – відреагувала і зламала кривднику ніс, бо мала навички самооборони. Дружина чоловіка й продавчині спробували звинуватити дівчину в нападі, бо не повірили, що “чоловік пристойного вигляду, в костюмі, ще й одружений” міг зробити подібне. Якби не запис з камер спостереження ТЦ, на дівчину подали б заяву в поліцію.

Активісти ГО Д.О.М.48.24 зв’язались з постраждалою та запропонували підтримку. Також повідомили про цю ситуацію Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області.

“Один з напрямків нашої роботи – захист прав жінок, протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству. Тому ми не могли залишитись осторонь ситуації, де насильство виправдовують, не вірять потерпілій та намагаються з кривдника зробити постраждалого. На жаль, такі ситуації непоодинокі”, – розповідають активісти ГО.

Соціальна працівниця Д.О.М.48.24 Юлія Князюк пояснює, як діяти в подібній ситуації:

  • На місці викликати поліцію (102), щоб зафіксувати випадок, юриста/адвоката з Івано-Франківський місцевий центр з надання БВПД та за потреби звернутись в медичний заклад для надання медичної/психологічної допомоги.
  • Звернутися на Гарячу лінію безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.
  • Звернутись в денний кризовий центр для надання соціального супроводу, юридичної та психологічної допомоги. Номер телефону: +380979369138.

“Нагадуємо вкотре, що такі ситуації неприпустимі! Суспільству потрібно реагувати на ці випадки, допомагати постраждалим. Дякуємо активістам та активісткам, які дають медійний розголос проблемі насильства, висловлюють свою позицію та підтримують ратифікацію Стамбульської конвенції”, – наголошують в ГО Д.О.М.48.24.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: