fbpx

У Франківську обговорили, як круговий дизайн змінює публічні простори 

Суспільство 16:08, 17.02, 2022

Урбаністична лабораторія METALAB і платформа ТЕПЛЕ МІСТО презентували дослідження «Круговий дизайн у публічних просторах Івано-Франківська. Аналіз і стратегії використання матеріалів». Захід пройшов у форматі zoom-конференції з онлайн-трансляцією на сторінках організаторок за участі дослідниць, науковиць, представників міської адміністрації та громадських організацій. 

Саме дослідження проводилося з липня 2021 року і мало декілька етапів. Спершу було проаналізовано об’єкти у публічних просторах міста. Для цього обрали 13 різноманітних просторів у різних частинах Івано-Франківська – прибудинкові території, магістральні вулиці, сквери, міські парки, дитячі майданчики і простори у новозбудованих районах.

основні проблеми у просторах Франківська

Потім експертки вивчали, з яких саме матеріалів зроблені ці об’єкти, та розробляли рекомендації щодо їх використання. Для цього вони враховували принципи кругової економіки, світовий досвід та локальну специфіку.    

дерево, метал і бетон в круговому дизайні міських просторів

«Ми виявили, що бетон, метал та деревина є найпопулярнішими в громадських просторах нашого міста. Коли ми проаналізували ці матеріали за принципами кругової економіки, то стало зрозуміло, що кількість бетону варто зменшувати, аж до повної відмови. А ось деревина – це найциркулярніший матеріал, особливо для нашого регіону. У просторах її варто використовувати частіше», – розповіла авторка дослідження Мар’яна Баран.

деревина - пріоритетний матеріал в круговому дизайні міських просторів

Загалом, для нашого міста експертки рекомендують зменшувати обсяги матеріалів у публічних просторах, обирати безпечні, сталі, кругові та низьковуглецеві матеріали та створювати модульні об’єкти інфраструктури. А де можливо – змінювати використання будь-яких матеріалів на альтернативні рішення, які надає нам природа. 

скорочення використання бетону в місті

«Івано-Франківську потрібна стратегія кругового використання матеріалів у публічних просторах. Дуже важливо інтегрувати результати нашого дослідження в навчальні програми та міське управління, – додала Мар’яна Баран. – Сьогодні ми з колегами обговорили можливості та точки перетину комунальних підприємств, навчальних закладів і громадських організацій для спільного створення циркулярних громадських просторів у місті. Це важливий крок у цьому напрямку».

круговий дизайн публічних просторів

Ознайомитися з презентацією події можна за посиланням. А прочитати усе дослідження можна ТУТ

Довідково: Проєкт «Впровадження підходів кругової економіки для творення життєздатного та стійкого Івано-Франківська» виконується платформою «ТЕПЛЕ МІСТО» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: