fbpx

Франківська письменниця Ольга Деркачова презентувала нову поетичну збірку

Суспільство 15:42, 12.02, 2024

Відома франківська письменниця та викладачка ПНУ Ольга Деркачова презентувала свою нову збірку поезій – “Сповідь на вервиці”.

Презентацію книжки влаштували в Івано-Франківській обласній науковій бібліотеці. У загальному доробку авторки це вже 28-ма збірка, однак лише друга поетична. У виданні, яке цього року побачило світ у видавництві «Дискурсус», письменниця означила три основні розділи: «На Оливній горі», «Посеред згарищ війни» та «Равлики з нашої стежки», пише Центр журналістської солідарності.

Ольга Деркачова розповіла, що вже близько двох років її чоловік в ЗСУ боронить рідну землю і для неї це небуденна збірка, а сповідь, яка перенесена на папір. Сповідь дружини, яка чекає чоловіка з війни і пише.

«Книга для мене самої стала несподіванкою, адже колись я говорила, що в мене ніколи не буде віршів. Зазвичай я пишу оповідання та романи. Проте, після першої збірки, несподівано з’явилася ця – «Сповідь на вервиці». До видання ввійшло 99 віршів. Це вірші про біль, смуток, віру та любов. Деякі з цих віршів написані з історій людей, зокрема є вірш, який написаний з історії людей, які жили в окупації», – розповіла Ольга Деркачова.

Дизайн обкладинки створювала Ірена Яніцька, в оформленні використані фото Софії Сіренко. Назву чуттєвої збірки «Сповідь на вервиці» запропонував поет Богдан Томенчук.

«Подумалось, якби вірші Ольги Деркачової з пропонованої збірки друкувати не рядок під рядком, а рядок за рядком, то вийшла б справді вервиця — вервиця любові і терпенного очікування, котра б намагалася крайньою стигмою дотягнутися туди, де не кожен згодний і здатний бути. Де справжня міра любові — готовність захистити кохану, а значить – Вітчизну. Тут — вірші… Не голосні і не приголосні. Справжні… Світ молиться на вервиці. Нам настала пора на тій вервиці сповідатися, аби капеланам не довелося сповідати… Перебирайте цю вервицю. Літера за літерою. Біль за болем. Надія за надією…» – написав поет Богдан Томенчук.

Ольга Деркачова також зазначила, що примірники видання вже незабаром передадуть у підрозділи ЗСУ, зокрема де несе службу її чоловік, і «Сповідь на вервиці» читатимуть захисники.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: