fbpx

У Франківську переселенок безоплатно навчають перукарської справи

Суспільство 11:07, 16.02, 2023

Вже сьогодні п’ять жінок, які переїхали до Івано-Франківська та шукають тут нову роботу, безоплатно вчаться основ чоловічих стрижок в одному з найкращих барбершопів міста. Відбувається навчання у рамках мініпроєкту, який розробили активістка з міста Гірник Донецької області Світлана Левчук та франківець Петро Боднарук під час курсу з проєктного керування від “Молодої Просвіти”.

“Аби заробляти на життя сьогодні, люди потребують нових знань для переорієнтації на нову роботу. Проєкт, який розробили наші учасники, якраз дає змогу швидко отримати необхідні навички, тому ми радо фінансово підтримали реалізацію задуму”, – зазначила керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

На одне місце курсу претендувало одразу шість людей. Учасників проєкту обирали за мотиваціями, які вони залишали у реєстраційній формі.

Загалом навчання триває два тижні, за які учениці встигли освоїти теорію та почали практикуватися. Також для занять організатори сформували список з пів сотні моделей, переважно з-поміж переселенців. Стрижки роблять безкоштовно, бо ще вчаться та й хочуть підтримати інших українців, які опинилися у скруті.

За словами співорганізаторки проєкту Світлани Левчук, всі моделі виходять після стрижки дуже задоволеними, попри те, що жінки тільки два тижні тому почали навчання: “До мене нещодавно зателефонував чоловік, на якому ми практикувалися, і дякував за роботу. Сказав, що до цього його ніхто так вдало не стриг”.

Молода просвіта організувала ддля переселенок курси з перукарської справи у Франківську

Роботу учениці зараз виконують інструментами, які для них закупили у рамках мініпроєкту, а це електричні машинки та ножиці. Після навчання їх подарують жінкам, щоб ті мали найнеобхідніше для початку своєї практики. Це допоможе майже одразу формувати клієнтську базу і заробляти.

Учасниця курсу Ірина Алєксєєва з міста Єнакієве Донецької області розповіла, що після переїзду до Івано-Франківська так і не знайшла роботу: “Мені 53 роки, і у такому віці важко отримати нове місце праці. Уже декілька разів мені відмовили, бо їм потрібні були молоді. Курси для мене є можливістю втілити давню мрію – стати майстринею перукарської справи”.

Молода просвіта вчить переселенок перукарській справи

Організатори планують акції, де випускниці будуть безоплатно стригти соціально вразливих людей, які потребують послуг перукаря. Це буде і підтримка мешканців міста, і додаткова практика для майстринь.

У Франківську переселенки вчаться перукарській справі

Мініпроєкт “Креативні ножиці” для ВПО та місцевих. Безкоштовні перукарські курси “Майстер чоловічого залу” виконується ініціативною групою у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: