fbpx

У Франківську представили проєкт екологічного скверу "На Майзлях"

Суспільство 08:22, 27.02, 2020

На засіданні архітектурно-містобудівної ради було представлено ескізний проєкт екологічного скверу в Івано-Франківську.

Автор проєкту – архітектор Валер’ян Федоряк.

У Франківську представили проєкт екологічного скверу "На Майзлях" 1

Йде мова про сквер на Майзлях, що на розі вулиць Незалежності та Нової в Івано-Франківську. Загальна площа – 185 кв. м. Зараз він у занедбаному стані.

За словами Валер’яна Федоряка, зародження цієї ідеї можна датувати минулим роком, коли він працював над дослідженням про екологічний стан нашого довкілля під назвою «Зникаючі ріки». Адже за останні 100 років у місті зникли більше десятка приток невеличких річок, які живили наші Бистриці. Власне у цьому місці протікала річка Рудка, якої зараз немає – лише залишки двох бетонних основ від моста. Ідея полягає в тому, щоб зробити цікавий проєкт на екологічну тему, яка би зацікавила як туристів, так і мешканців міста. Пропонується спорудити на території майданчика умовне «русло річки», яке імітуватиме течію Рудки.

У Франківську представили проєкт екологічного скверу "На Майзлях" 2

Основа «русла» – залізобетонний жолоб, що накривається захисним склом, всередині нього буде підсвічена інсталяція з фрагментами каміння. Далі воно переходить в метал рудого кольору, що перегукується з назвою річки. А також декоративний арочний місток, який міг би відіграти роль «візуального стопора» для зацікавлення перехожих і нагадування про існування на цьому місці річки.

У Франківську представили проєкт екологічного скверу "На Майзлях" 3

Огорожу, місток, а також елемент «зникаюче дерево», пропонується виготовити з металу. Частина з них вже виготовлені на минулорічному фестивалі ковальського мистецтва, ще частина – запланована на цей рік. Зокрема, артоб’єкт «Зникаюче дерево». Основний посил – немає води-зникає ріка-зникає дерево-зникає зелень.

У Франківську представили проєкт екологічного скверу "На Майзлях" 4

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: