fbpx

У Франківську профтехучилища проводять дні відкритих дверей

Суспільство 15:50, 03.05, 2023

У Вищих професійних училищах Івано-Франківська тривають дні відкритих дверей. Під час відвідин навчальних закладів школярі можуть спробувати себе в обраній професії.

Один із перших днів відкритих дверей відбувся у франківському ВПУ №21, інформує пресслужба мерії.

Від початку повномасштабного вторгнення, каже директор ВПУ №21 Михайло Баб’як, і військові, і волонтери неодноразово зверталися до навчального закладу із проханням долучитися до спільної справи – виготовлення дуже потрібних деталей для передової. Зокрема, це клямбри – скоби, якими з’єднують конструкції бліндажів. Їх в училищі вже виготовили понад 2 тисячі штук. Робота тут триває і далі. А під час дня відкритих дверей допомогти нашим захисникам можуть і школярі, які просто приходять на екскурсію до ВПУ 21. Під пильним наглядом та з допомогою майстрів та учнів училища 9-класники долучаються до кування клямбрів хлопцям на Схід. 

«Маємо такі випадки, коли батько дитини воює зараз і коли учень сам для свого батька може зробити такі речі. І це є дуже цінним. В межах дня відкритих дверей ми проводимо майстер-клас, і будь-хто з учнів може прийти і виготовити клямбру. Потім ми ці клямбри передаємо волонтерам, які відвезуть їх на Схід», – каже директор ВПУ №21 Михайло Баб’як.

У Франківську є 9 Вищих професійних училищ. У кожному з них для ознайомлення будуть тривати дні відкритих дверей, щоби школярі, які ще не визначилися із майбутньою професією, змогли побачити і спробувати свої сили у тій чи іншій справі. 

 «День відкритих дверей – це поширена практика у професійно-технічній освіті. Цього року освіта вирішила зробити день відкритих дверей трохи довшим: квітень, травень, червень. І всі 9 училищ, які є в нашій громаді, роблять день відкритих дверей. Будь ласка, хто не визначився ще з майбутньою професією, має змогу відвідати заклад, подивитися, яку професію тут можна здобути, якими навичками можна оволодіти. Опісля дитина може мати не лише професію, а й гарантоване працевлаштування. Тому що дуже багато наразі і закордонних партнерів мають попит на такі професії. І, звісно, у нашому місті, в нашій державі потрібні будуть такі працівники», – резюмувала заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко.

Дати та години, коли можна прийти на ознайомлення з роботою ВПУ в Івано-Франківську, можна узгодити безпосередньо з навчальними закладами, зателефонувавши до кожного з них. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: