fbpx

У Франківську пропонують фото з мавпочками на ланцюгу - активісти закликають викликати поліцію

Суспільство 18:21, 09.01, 2020
НА ФОТО: фото ілюстративне

Фото з франківської “стометрівки” в мережу виклала Diana Hiraeth

“Не фотайтеся з цим середньовіччям, не сприяйте цій нісенітниці, мавпочка працює на морозі, розважаючи натовп, – це що, пересувний цирк 1890 року? Де вона взагалі взялася тут у Франківську і невже це не очевидно вам, батькам, що фотографуєте своїх діточок з нею, що це жива істота на ланцюгу у мороз – це людяно, невже?” – прокоментувала авторка свої фото.

У Франківську пропонують фото з мавпочками на ланцюгу - активісти закликають викликати поліцію 1

На появу “заробітчан” із мавпочками в центрі міста відреагувала працівниця патрульної поліції, активістка зоозахисного руху Олена Біла.

“До нашого міста знов приїхали збоченці з дикими тваринами та випасають їх на стометрівці. Пропонують сфотографуватися з твариною та вимагають гроші. Муніципальна інспекція та патрульна поліція будуть вживати заходи”, – попередила спільноту поліцейська.

У Франківську пропонують фото з мавпочками на ланцюгу - активісти закликають викликати поліцію 2

Якщо виявили людей, які експлуатують диких тварин/птахів/рептилій шляхом здійснення пропозиції перехожим сфотографуватися з такими тваринами, поліція рекомендує вчиняти наступні дії:

1. Викликаємо інспекцію з благоустрою.
2. Викликаємо патруль (для перевірки документів на тварину та встановлення особи. Самостійно йдемо у відділок поліції для написання заяви).
3. Чекаємо на екіпаж. Не афішуємо, що ви викликали служби. Просто почекайте збоку.

Які правопорушення вчиняють такі особи з дикими тваринами:

1. Відповідно до пункту 8 частини першої статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» вказано, що на об’єктах благоустрою забороняється: випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях. (Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

2. Слід пам’ятати, що відповідно до підпункту третього розділу I Правил використання тварин у видовищних заходах, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики № 643 від 13.10.2010 року, особи, які використовують тварин у видовищних заходах, зобов’язані дотримуватися вимог чинного законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також тварин, у тому числі через жорстоке поводження з ними. Виходячи з вище зазначеного, особи, які нав’язують «фотопослуги» з мавпами та іншими дикими тваринами, створюють загрозу безпеці людей та тварин, оскільки мавпа чи інша дика тваринам під час сеансу фотографії може вкусити людину, яка з нею фотографується, або іншу особу.

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про ветеринарну медицину» ветеринарні документи – документи дозвільного характеру, до яких належать міжнародний ветеринарний сертифікат, ветеринарне свідоцтво, ветеринарна картка, ветеринарна довідка та ветеринарно-санітарний паспорт на тварину, видані державними ветеринарними інспекторами або уповноваженими чи ліцензованими лікарями ветеринарної медицини, що підтверджують ветеринарно-санітарний стан тварини.

“Тварини — не іграшка!” – наголосила активістка.

Перепостом рекомендацій, що робити, якщо стали свідками експлуатації тварин, франківських патрульних підтримала громадська організація UAnimals.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: