fbpx

У Франківську відкрили прихисток для жінок із дітьми, які потерпають від сімейного насильства

Суспільство 17:02, 21.06, 2023

Сьогодні у Франківську відкрили прихисток для людей, які постраждали від сімейного насильства. Він може прийняти 10 жінок із дітьми.

Приміщення у новому будинку, його місто надало саме на ці потреби, зазначив міський голова Руслан Марцінків. 

Проєкт вдалось реалізувати спільно з Івано-Франківською облдержадміністрацією. Зокрема, притулок для постраждалих від домашнього насильства отримав близько 1 млн 700 тисяч гривень державної субвенції. Кошти для ремонту додали з бюджету міста, повідомив Марцінків.

У Франківську відкрили прихисток для жінок із дітьми, які потерпають від сімейного насильства 1

У притулку облаштували кімнати, кухню та санвузли. Для найменших окремо облаштували дитячі куточки, а для зручності малюкам закупили дитячі ліжечка. 

«Тут є приміщення кухні, де можна приготувати собі їжу. Є побутові прилади, такі як праска, прасувальна дошка, телевізори. Будинок розрахований на 10 ліжко-місць. Потрапити сюди можна тільки за скеруванням, які передбачені законом з протидії домашньому насильству», – розповів керівник притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, директор Будинку нічного перебування у Франківську Іван Боберський.

У Франківську відкрили прихисток для жінок із дітьми, які потерпають від сімейного насильства 2

КУРСу Іван Боберський уточнив, що жінка, яка потерпає від домашнього насильства, не може прийти у прихисток сама, щоби тут перебути. Потрапити сюди можна тільки за скеруванням. Документ-скерування видають одразу після скарги на домашнє насильство у відповідні служби: поліцію, Службу у справах дітей або Департамент соціальної політики.

Локація прихистку є конфіденційною інформацією. “Ми і раніше опікувалися жертвами сімейного насильства, відпроваджували їх у безпечне місце”, – зазначає Іван Боберський.

У Франківську відкрили прихисток для жінок із дітьми, які потерпають від сімейного насильства 3

У прихистку можна буде перебувати до трьох місяців. Іван Боберський каже, що зазвичай цього часу буває достатньо, щоби проблема з насильником була вирішена. Якщо ж на це буде потрібно більше часу, то людина залишиться в прихистку на довше.

“Прихисток розрахований тільки на жінок із дітьми, – підкреслив Іван Боберський. – За статистикою саме вони найчастіше стають жертвами сімейного насильства”.

На Прикарпатті це вже третій заклад для цілодобового перебування тих, хто хоче захиститися від кривдника у сім’ї. 

«По нашій Івано-Франківській області це є третій притулок цілодобового перебування, тут особи можуть отримати як інформаційно-консультаційні послуги, а також послуги юридичного характеру. А також, якщо є потреба, медичне обстеження. Кожен такий притулок має домовленість із медичними закладами», – каже заступниця голови Івано-Франківської військової адміністрації Людмила Сірко

У Франківську відкрили прихисток для жінок із дітьми, які потерпають від сімейного насильства 4

Нагадаємо, у Франківську три роки тому громадські активістки відкрили кризову кімнату для жертв сімейного насильства

КУРС писав, що Кризова кімната прихистила 12 жінок з дітьми, які стали жертвами сімейного насильства у Франківську

Читайте: Зверталися жінки і чоловіки: навіщо “кризова кімната” у Франківську

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: