fbpx

У Франківську впровадять проєкт з утилізації побутових предметів, які містять ртуть

Суспільство 20:45, 02.03, 2023

Життєвий простір, “вільний” від ртуті – у Франківській громаді стартує унікальний проєкт.

Проєкт “Комплексний підхід до інформування та зміни поведінки населення для організації “вільного” від ртуті міста” – перший в Україні, який реалізовуватимуть у межах нової програми “LIFE” Європейського союзу з охорони довкілля. Його основна мета – змінити свідомість громадян у питаннях зберігання та утилізації предметів, які містять небезпечну речовину, на побутовому рівні. А таких, переконують організатори, чимало. Загрозу для здоров’я і навколишнього середовища можуть нести тонометри, кросівки, що світяться, дешева біжутерія, акумулятори і звичні ртутні термометри, якими користуються досі.

Грант на впровадження програми у Франківську отримала академія Івана Золотоустого, інформує 402 Канал.

Проєкт допоможе Франківській мерії перейняти найкращі західноєвропейські практики зберігання та утилізації ртутьвмісних речовин.

У межах цього проєкту створять портал, який буде наповнений графічним та відеоконтентом і дозволить франківцям зрозуміти важливість утилізації предметів, які містять ртуть. У планах – масштабна освітня кампанія, літні школи, інформаційні марафони та інше. В підсумку створять методичні рекомендації та план дій для Франківська й інших міст України.

Щороку в Івано-Франківську утилізують приблизно 300-400 кг речовин із ртуттю, каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Ігор Влізло. Як-от лампочки та батарейки.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: