fbpx

У Франківську визначилися з режимом роботи світлофора на перехресті Галицької, Василіянок та Північного Бульвару

Суспільство 16:15, 08.05, 2023

У Франківську завершили внесення змін до режиму роботи світлофора на перехресті вулиць Галицької, Василіянок та Північного Бульвару. Від учора режим роботи світлофора – фінальний, більше його змінювати не будуть.

“На вихідних було запроваджено фінальну схему нової циклограми на цьому перехресті”, – повідомив начальник Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.

Проведені зміни, за словами Смушака, обумовлені:

1) об’єднання бульварів змінило модель поведінки водіїв і потягнуло за собою збільшення транспортних потоків з вулиці Василіянок на Північний Бульвар та у зворотному напрямку;

2) запуск маршруту тролейбуса №5 вимагав забезпечення зручного і безконфліктного лівого повороту з Бульвару на вулицю Галицьку;

3) у вечірні години пікового навантаження виникала потреба у «чистій», безконфліктній фазі для руху транспорту на вулиці Галицькій з центру в сторону м-ну Пасічна;

4) вечірні затори вимагали збільшення часу на виїзд з вулиці Василіянок праворуч, в напрямку Пасічнянського мосту;

4) лівий поворот з вулиці Галицької на Василіянок також став пріоритетним, через що виникла необхідність врахувати це в світлофорному регулюванні.

Також ставили завдання усунути або мінімізувати ризики, пов’язані з конфліктними фазами.

“Слід зауважити, що у нас не було можливості встановити новий дороговартісний контролер. Проте вдалося змонтувати таку необхідну додаткову секцію для лівого повороту з боку Північного Бульвару, яка дозволила вдвічі збільшити пропускну здатність в напрямку з Північного Бульвару до вулиці Василіянок”, – пояснив Смушак.

З цією зміною остаточного вигляду набула нова циклограма – режим роботи світлофора на цьому перехресті, який покликаний мінімізувати проблеми, що накопичились.

Тепер, запевнив Смушак, більшість лівих поворотів будуть безконфліктними; час для руху з вулиці Василіянок праворуч на вулицю Галицьку і у зворотному напрямку буде збільшено вдвічі. Тепер зелений сигнал світлофора для цих потоків буде вмикатися у двох фазах.

Також у двох фазах одного циклу горітиме зелене світло для водіїв, що рухаються з Бульвару прямо на вулицю Василіянок. Водії, що рухаються від ЦУМу, з вулиці Василіянок та з Північного Бульвару, отримають безконфліктні фази для проїзду, а пішоходи та велосипедисти – зручні фази для перетину дороги.

“Сподіваємося, усі учасники дорожнього руху оцінять запропоновані нововведення. Ми зі свого боку також будемо спостерігати за поведінкою водіїв, велосипедистів та пішоходів та готові вносити корективи в часові рамки роботи світлофора, якщо буде така потреба”, – пояснив принцип корекції роботи світлофора Михайло Смушак.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: