fbpx

У Калуші 42 педагогічних працівників відсторонять від роботи

Суспільство 17:25, 06.11, 2021

5 листопада під головуванням першого заступника міського голови Мирослава Тихого та заступниці міського голови Надії Гуш відбулася робоча нарада з керівниками закладів освіти. Йшлося про вакцинацію, дистанційне навчання.

У Калуші закінчилася вакцина Pfizer, тому не всі педагогічні працівники, як чекають саме на цю вакцину, мають можливість щепитися. Про це розповів директор Калуської гімназії №9 Ігор Соколовський, який зазначив, що всього двоє його працівників не вакциновані, інформують Вікна“.

«Ми всі б навчалися очно, якщо був би Pfizer. У нас один вихователь не вакцинований через відсутність цієї вакцини. І ще один працівник бібліотеки хворий на covid-19 і має підтверджений ІФА-тест», — зазначив керівник навчального закладу.

У відповідь заступниця міського голови Надія Гуш зазначила, що вакцину до Калуської територіальної громади привезуть вже цього вівторка, 9 листопада.

Заступниця міського голови Наталія Кінаш відповіла на запитання освітян щодо вакцинації. Зокрема, наголосила, щоб хворі педагоги, які мають позитивні ІФА-тести, повинні робити ПЛР-тести, адже отримання сертифіката у додатку “Дія” буде лише за ПЛР-тестом, оскільки саме його вносять у загальну систему.

Керівникам навчальних закладів нагадали і про затверджену Кабміном постанову №1096, згідно з якою необхідно відсторонити від роботи невакцинованих працівників. У цю категорію потрапляють і педагогічні працівники, які повинні були щепитися хоча б однією дозою до 8 листопада. Адже вже з понеділка триватиме перевірка цього наказу.

За словами заступниці начальника управління освіти Лесі Кобзан, загалом у Калуші 42 педагогічні працівники будуть відсторонені від роботи. Вони відмовилися від вакцинації, не маючи протипоказань.

На нараді йшлося і про масові скарги батьків на якість дистанційного навчання.

“Із шести уроків було чотири, де вчитель доводила до відома. Є таке, що із шести уроків дають більшу половину домашнього завдання (для самостійного вивчення. — Авт.). Тоді батьки починають самі вивчати предмет і пояснювати те, що і педагог“, — зазначила Леся Кобзан.

Директорка Калуського ліцею №10 Тетяна Федорів зазначила, що їхній навчальний заклад має певний досвід в організованому дистанційному навчанні. За її словами, і самі діти, і батьки безвідповідально ставляться до такого навчання.

“Я проводжу перший урок — хімію. До мене на урок прийшло шестеро учнів, долучалися ці шестеро 20 хвилин. А уже через 20 хвилин, коли я підняла ґвалт через класного керівника, старостат, то о 8.30 урок почався. А лише о 9.15 прийшли всі учні на урок. В цьому випадку претензії до батьків, які не можуть розбудити дитину о восьмій годині і заставити прийти її вчасно на урок”, — розповідає Тетяна Федорів.

Директор Кропивницької гімназії Микола Шевчук розповів і про інший бік проблем дистанційного навчання. Як виявилося, не всі батьки мають можливість купити своїм дітям техніку й оплатити вартість інтернету. Це стосується малозабезпечених та багатодітних сімей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: