fbpx

У Калуші на Домбровському кар'єрі піднялася вода

Суспільство 14:35, 25.03, 2024

Керівництво Калуської міської ради навідалося на Домбровський кар’єр, щоби проаналізувати ситуацію щодо підняття рівня води. Міський голова Калуша Андрій Найда запевнив, що підняття води не загрожує місцевим мешканцям та навколишньому середовищу.

“Можемо стверджувати, що наразі загрози для навколишнього довкілля, життя і здоров’я наших мешканців немає. Також продивилися, чи немає поривів у кар’єр зі сторони річки Сівка. Благо – не виявили, – відзначив Найда. – Важливо зазначити, що як мінімум один раз в місяць працівники управління надзвичайних ситуацій здійснюють більш комплексний моніторинг наповнюваності води у кар’єрі”.

Андрій Найда сказав, що цьогоріч буде продовжуватися робота з моніторингу засоленості ґрунтів та просідання земної поверхні. На ці заходи у бюджеті передбачено 300 тис. грн, а також очікують фінансування орієнтовно в сумі до 1,5 млн грн з державного бюджету.

“Звичайно, що найкраще вирішення щодо запобігання ймовірної надзвичайної ситуації на нашому кар’єрі – відновлення виробництва калійних добрив. Минулого року наші запаси цих добрив були включені в перелік стратегічних запасів держави. Сподіваємося, що в 2024 році відбудеться аукціон на право видобутку цих надр. Відповідно – з’явиться потенційний інвестор, що розпочне роботу над видобутком калійних добрив. Така діяльність дозволить мінімізувати або ж взагалі ліквідувати загрозу екологічного характеру”, – переконаний Андрій Найда.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: