fbpx

У Карпатах на полонині Рогнєска відновили екопункт. ФОТО

Суспільство 19:11, 01.10, 2023

Будиночок у підніжжі Петроса, на полонині Рогнєска, майже зруйнувався, тож адміністрація Карпатського біосферного заповідника прийняла рішення про створення нової тимчасової споруди. На допомогу природоохоронцям прийшли волонтери благодійного фонду «Зорі надії».

У Карпатах на полонині Рогнєска відновили екопункт. ФОТО 1

Екопункти у підніжжях найвищих вершин Українських Карпат – Говерли та Петроса – збудовані заповідником у 2010 році. В умовах суворих кліматичних умов високогір’я ці хатинки зустрічали щороку сотні тисяч туристів, надавали їм притулок під час літніх злив та зимових морозів. Однак і самим будівлям доводилось там несолодко – з часом вони почали потребувати ремонту.

Спільними зусиллями екопункт відновлено, 28 вересня відбулося відкриття з урочистим перерізанням стрічки, розповідають на сторінці Карпатського біосферного заповідника у фейсбуці.

У Карпатах на полонині Рогнєска відновили екопункт. ФОТО 2

Для екопункту «Рогнєска» заповідник виділив та заготовив деревину для будівлі та покриття даху, надав транспорт для вивезення будівельних матеріалів, виділив ПММ для генераторів і бензопил.

Мандрівники безкоштовно надали благодійному фонду вікно, буржуйку, таблички, гермомішки для аптечок, намети для господарських потреб. Самі ж волонтери доклалися працею та організацією всіх робіт.

Для мандрівників в екопункті «Рогнєска» облаштували стіл і лавку, спальні місця. Є аптечка та сонячна панель для зарядки телефонів.

Пічки у будівлі наразі немає.

“На жаль, цю зиму доведеться лишити хатинку без опалення – інакше бруси висохнуть нерівномірно і стіни можуть сильно постраждати. Тож вогонь доведеться розводити тільки за межами будівлі! Місце для вогнища облаштовано, дрова ми турботливо заготовили”, – йдеться в повідомленні.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: