fbpx

У Міському перинатальному центрі Франківська відкрили два відділення - для немовлят та діагностичне

Здоров'я 18:50, 05.09, 2023

У Міському клінічному перинатальному центрі Івано-Франківська відкрили одразу два відділення: другий етап виходження новонароджених діток та клініко-діагностичне відділення для вагітних та гінекологічних хворих.

Також на місці старих боксів влаштували дві сучасні палати, інформує пресслужба мерії.

У гінекологічному корпусі на першому поверсі відкрили оновлене клініко-діагностичне відділення. Тепер це повний цикл обстеження жінки: огляд акушер-гінеколога, забір аналізів. А також консультації вузьких спеціалістів: терапевта, окуліста, генетика та судинного хірурга.

У Міському перинатальному центрі Франківська відкрили два відділення - для немовлят та діагностичне 1

«Один кабінет – це є кабінет акушер-гінеколога з гінекологічним кріслом, яке надає можливість надавати допомогу жінкам з обмеженими фізичними можливостями. Після огляду гінекологічного поруч є кабінет ультразвукової діагностики, який дає можливість більш чіткої діагностики, з якою патологією поступає жінка. Далі ми бачимо, що є кабінет для забору – клініко-діагностична лабораторія, вона працює цілодобово. І кабінет УЗД працює цілодобово», – розповідає в.о. завідувача денного стаціонару МКПЦ Костянтин Кучеренко.

Для діток у міському пологовому також відкрили відділення. Сюди потраплятимуть новонароджені, яким необхідне спеціальне або реабілітаційне лікування після реанімації.

«Другий етап виходження новонароджених – це є відділення, в якому лежать дітки, котрі потребують лікування, або ті діти, яких переводять з відділення інтенсивної терапії, де їм було проведено невідкладне лікування або підтримка життєвих функцій дихання або серцево-судинної системи. Створено таке відділення для того, щоби ми могли допомагати таких дітей виходжувати, доліковувати, щоби ми могли їх здоровими виписати додому», – каже завідувачка відділення новонароджених та відділення другого етапу виходження новонароджених Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Марія Гриців.

У Міському перинатальному центрі Франківська відкрили два відділення - для немовлят та діагностичне 2

На місці боксів відкрили дві палати спільного перебування із санвузлами, ліжком, ліжечком для новонародженого та місцем для татуся. 

До кінця цього року мають намір доробити і решту палат – ще дев’ять, із санвузлами та душовими кабінами.

«Дуже важливо працювати над умовами, коли народжені діти перебувають з мамами. Усюди, де є палати чи то інтенсивного догляду, чи постінтенсивного догляду, всюди є мама. Мама може доглядати за нею, перевдягати, годувати. Якщо дитинка навіть не може самостійно їсти, то мама може годувати її через зонд, допомагати медичному персоналу. Якщо дитина може вже сама їсти, то мама може годувати грудьми і наш персонал навчить, як правильно це робити», – розповіла директорка Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру Марія Бойко.

У Міському перинатальному центрі Франківська відкрили два відділення - для немовлят та діагностичне 3

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: