fbpx

У митній службі пояснили, як оформити "євробляху" під час воєнного стану

Суспільство 14:21, 11.04, 2022

До того щоб ввезти в Україну авто з іноземною реєстрацією, громадянам потрібно було сплатити акцизний податок, мито та ПДВ. Відповідно до закону №2142-ІХ від 24.03.2022, який вже набрав чинності з 5 квітня, ці платежі тимчасово скасовані для громадян, які ввозять транспортні засоби, зокрема:

  • легкові авто та кузови до них;
  • напівпричепи та причепи;
  • вантажні транспортні засоби та транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів та понад 10 осіб;
  • мотоцикли.

Водночас порядок оформлення авто залишається таким, що діяв до прийняття відповідних спрощень, йдеться у повідомленні Державної митної служби.

Серед інших новацій зазначеного Закону – під час оформлення, зокрема авто з іноземною реєстрацією, плата за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб не справляється.

Спрощення не застосовуються до авто з росії, білорусі та тимчасово окупованих територій.

По завершенню дії воєнного стану громадянам не потрібно буде доплачувати платежі, від яких вони наразі звільнені. Законом не передбачено відстрочень. 

Відтак тепер громадяни можуть розраховувати на значну економію витрат. Потрібно сплатити лише збори на першу реєстрацію авто та на його сертифікацію. Тож попри війну українці отримають з-за кордону свої авто.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: