fbpx

У Надвірнянському СІЗО немає медика, температура 16 градусів, - омбудсмен

Суспільство 18:50, 08.11, 2021

На Івано-Франківщині вдруге перевірили дотримання прав людини в Ізоляторі тимчасового тримання (СІЗО) №1 міста Надвірної.

Повторний моніторинговий візит у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснили співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області до Ізолятора тимчасового тримання № 1 (м. Надвірна) ГУНП в Івано-Франківській області.

На час моніторингу в ізоляторі трималася одна особа, яка буда піддана адміністративному арешту. Монітори відвідали камери утримання й інші приміщення ІТТ, ознайомилися з документацією установи та поспілкувалися з особою, яка відбувала покарання, інформує уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Під час візиту з’ясовано, що в ІТТ забезпечується належний санітарно-гігієнічний стан приміщень та камер, впродовж року проводилися поточні ремонтні роботи. Працівники належним чином ведуть передбачену службову документацію. Випадків перевищення граничних термінів тримання під вартою осіб не зафіксовано.

Особи, що поміщуються до ІТТ, ознайомлюються із правами та обов’язками, у камерах розміщена інформація про права затриманих. Фіксується належним чином інформація про наявність тілесних ушкоджень осіб, які поміщуються до ІТТ, про що у встановленому порядку повідомляється місцева прокуратура.

Також виявлено порушення права утримуваних осіб на охорону здоров’я. Зокрема, працівниками залишені без виконання рекомендації регіонального представництва Уповноваженого за попереднім візитом щодо належного ведення Журналу надання медичної допомоги особам, які тримаються в ІТТ: замість внесення відповідних записів черговим працівником, Журнал ведуть лікарі, вказуючи при цьому анамнез, діагноз оглянутих осіб та рекомендації, що є конфіденційною інформацією.

Крім цього, ГУНП в Івано-Франківській області залишено поза увагою питання потреби установи в медичному працівнику, яка зумовлена утриманням в ІТТ (поміщенням) осіб з тілесними ушкодженнями, а також осіб, які перебувають на замісному наркотичному лікуванні та ВІЛ-інфікованих.

Не приведено у відповідність до встановлених норм штучне та природне освітлення в камерах.
Також моніторами встановлено, що в усіх приміщеннях ІТТ температура повітря становить 16 градусів тепла.

Під час візиту виявлено ряд інших недоліків, які створюють ризики для порушень прав людини. Звіт за результатами моніторингу разом з відповідними рекомендаціями буде надісланий до ГУНП в Івано-Франківській області.

У Надвірнянському СІЗО немає медика, температура 16 градусів, - омбудсмен 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: