fbpx

У НАЗК розповіли, наскільки доброчесна місцева влада Івано-Франківщини

Суспільство 10:18, 21.04, 2024

Нещодавно з робочою поїздкою на Івано-Франківщині побувала команда Національного агентства з питань запобігання корупції, пише КУРС. Після зустрічей з очільниками області та міста Франківська в НАЗК повідомили про результати моніторингу.

Задля сприяння ефективності та прозорості роботи органів влади на місцях та підвищення довіри до неї громадян Національне агентство ініціювало прямий діалог з регіонами. Під час зустрічей з очільниками Івано-Франківської обласної військової адміністрації (ОВА) Світланою Онищук і обласної ради Олександром Сичем, міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим, а також під час виступу на сесії обласної ради заступник голови НАЗК Артем Ситник акцентував на необхідності виправдати очікування суспільства щодо подолання корупції.

За словами Артема Ситника, на Прикарпатті досить успішно реалізуються антикорупційні заходи. Про це, зокрема, свідчить своєчасне підключення місцевих органів влади до Порталу викривачів, а також аналіз поданих місцевими службовцями декларацій. Івано-Франківська область – серед тих регіонів України, де зафіксовано один з найнижчих показників несвоєчасно поданих декларацій.

Також з понад 300 розпочатих НАЗК повних перевірок, які охоплюють декларації з найвищим ризиком, з Івано-Франківщини – лише три.

На зустрічах з очільниками регіону також йшлося про необхідність проведення публічних та відкритих конкурсів на посади очільників комунальних підприємств, уникнення конфлікту інтересів під час виконання повноважень, а також забезпечення гарантій незалежності антикорупційних уповноважених.

Згідно з дослідженнями, які проводило НАЗК, до сфер з високим рівнем корупційних ризиків належить проведення закупівель. Нацагентство дослідило корупційні ризики під час проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану, а також розробило методичні матеріали, які стануть в пригоді місцевим керівникам під час реалізації процедури закупівель.

Нагадаємо, у трьох громадах Прикарпаття проаналізували закупівлі і доручили спрямувати кошти на ЗСУ. А журналісти виявили, що компанія-підрядник на 600 тисяч завищила вартість будматеріалів для Прикарпатського онкоцентру.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: