fbpx

У Погоні відзначили ювілей віднайдення чудотворної ікони

Суспільство 13:46, 31.05, 2021

30 травня в Погінському монастирі отців-василіян свято Богородиці відзначили урочистою Літургією.

У Погоні відзначили ювілей віднайдення чудотворної ікони 1

30 травня в Погінському монастирі отців-василіян свято Богородиці відзначили урочистою Літургією, яку очолив протоігумен Йоан Школик у співслужінні з ігуменами та священниками з різних василіанських монастирів.

У Погоні відзначили ювілей віднайдення чудотворної ікони 2

Також прочани долучилися до спільних молитов та молебнів, якими вшанували Погінську святиню.

«Сьогодні ми зібралися, щоб подякувати Пресвятій Богородиці за ті ласки, які вона зсилає на нас у цьому чудотворному місці, – каже ігумен Погінського монастиря оців-василіян отець Роман Мельник. – Ми відзначаємо 20-літній ювілей віднайдення Погінської чудотворної ікони Богородиці, яку неможливо було віднайти з часів комуністичного режиму. Але саме місце і аура опікувалися тим, щоб отець Никодим Гуралюк, чиє ім’я вписане в історію Погінського монастиря золотими нитками, віднайшов ікону».

У Погоні відзначили ювілей віднайдення чудотворної ікони 3
Отець Никодим Гуралюк з іконою

Отець Никодим Гуралюк пригадує, що складною і важкою була історія Погінської обителі, яку найбільше поруйнували за радянського режиму. Як довго шукав ікону Богородиці. Спочатку натрапив на її копію, яка зберігалася в родині Бачинських, які мешкали в Дорі, поблизу Яремча, в одному будинку з відомою прикарпатською письменницею Іриною Вільде. Як урочисто перенесли цю копію до Погоні. Пізніше, через роки, отець справді містичним чином відчув присутність оригіналу ікони.

«Чуда, які відбуваються завдяки допомозі Погінської Богородиці, годі описати і перечислити, – підкреслює отець Никодим. – Варто тільки прийти до неї – і отримаємо те, про що просимо».

У Погоні відзначили ювілей віднайдення чудотворної ікони 4

Погінська обитель, поблизу Івано-Франківська, відома саме завдяки своїй чудотворній іконі Пресвятої Богородиці. Протягом не одного століття паломники, які прибували сюди, свідчили про зцілення від недуг, виконання прохань. Про це свого часу було видано окрему книгу, пише РІСУ.

КУРС писав, що сотні прикарпатців серед ночі освятили великодні кошики в монастирі у Погоні. ФОТО

 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: