fbpx

У річці Дуструв на Прикарпатті загинула риба, фахівці виявили забруднення амонійним азотом

Суспільство 16:27, 15.09, 2023

У річці Дуструв, лівої притоки р. Тлумачик у Тлумачі, масово загинула риба. Щоби встановити причину забруднення річки Дуструв, фахівці Дністровського БУВР проводять ряд досліджень на визначення хімічних та фізико-хімічних показників якості поверхневої води, пріоритетних забруднюючих речовин з Переліку 45+ та елементного складу, зокрема важких металів.

Про це повідомили на сторінці Дністровського БУВР у фейсбуці.

Зазначається, що про факт загибелі риби повідомили в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі. Спеціалісти Лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів виїхали на місці події

“В день відбору проби визначено вміст розчиненого кисню у воді, азоту амонійного, нітритів, ортофосфатів, хлоридів, кальцію і магнію та зафіксовано водневий показник рН і мінералізацію. Результатами досліджень виявлено перевищення вмісту азоту амонійного у 3,4 раза відповідно до нормативів якості поверхневої води”, – йдеться в повідомленні.

Повний спектр досліджень відібраної проби буде надіслано відповідним органам.

Нагадаємо, два роки тому рибінспектори також зафіксували масовий мор риби у річці Дуструв. На місці вилучили 785 екземплярів мертаої риби.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: