fbpx

У Сенаті закликали Пентагон передати Україні сучасні бойові літаки

Суспільство 10:47, 21.07, 2022

Двопартійна група сенаторів закликала Пентагон розглянути питання про якнайшвидше передання бойових літаків Україні та навчання українських льотчиків на них. Про це пише Ліга з посиланням на Fox News.

У листі сенатора Дена Саллівана від Аляски на ім’я міністра оборони США Ллойда Остіна та голови об’єднаного комітету начальників штабів Марка Міллі шість сенаторів закликають “розглянути питання про винищувачі четвертого покоління та необхідну льотну підготовку”.

Український льотчик-винищувач із позивним “Джус” підтримав такий крок і сказав американському телеканалу, що сучасні літаки критично важливі для деокупації територій, захоплених Росією: “Не тільки 4-те покоління, а взагалі винищувачі американського виробництва”.

Він пояснив, що такі машини мають “критичні можливості”, яких позбавлені застарілі МіГ-29 і Су-27 (основний авіапарк Повітряних сил ЗСУ). Як розповів американцям “Джус”, бойові літаки США – багатофункціональні платформи з сучасними сенсорами та озброєнням, які могли б допомогти Україні захистити міста, інфраструктуру та цивільних від ракетних ударів та бомбардувальників, а також завоювати панування у повітрі над лінією фронту та забезпечити безпеку сухопутних військ.

Наступним кроком, додав один з “привидів Києва”, має стати використання сучасних літаків для контрнаступу.

Також, за повідомленням Politico, начальник штабу ВПС США генерал Чарльз Браун “натякнув”, що США чи хтось із союзників невдовзі можуть передати Україні західні винищувачі, причому це необов’язково будуть F-16.

За його словами, є американські F-16, є шведські Gripen, європейські Eurofighter або французькі Rafale.

“Є низка різних платформ, які можуть бути відправлені в Україну”, – сказав він.

Але це точно будуть не МіГ-29, уточнив Браун, бо для них важко знайти запчастини: майже всі – у Росії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: