fbpx

У Тлумацькій ОТГ загинула червонокнижна риба

Суспільство 13:57, 01.02, 2021

У неділю, 31 січня, масову загибель риби зафіксували на скидному каналі Золотопотіцької ГЕС поблизу села Золота Липа Тлумацької міської ради. Івано-франківські рибпатульні обстежили скидний канал та знайшли 55 рибин загиблої марени.

Риба не має слідів механічного пошкодження (від використання заборонених знарядь лову), повідомили в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі.

“Невеликий розмір виявлених особин риби, за свідченнями рибалок, пояснюється тим, що більші екземпляри станом на ранок неділі вже визбирали місцеві мешканці для гастрономічного споживання. За повідомленнями, серед загиблої риби також були екземпляри червонокнижного вирезуба та забороненого до вилову рибця звичайного, але не було жодного представника риб, що полюбляли б заболочені біотопи (підуст звичайний, головень). Група риб, що постраждала, належить до так званих індикаторів, які швидше інших реагують на погіршення навколишнього середовища”, – повідомив рибпатрульний Андрій Мельничук.

У Тлумацькій ОТГ загинула червонокнижна риба 1

Рибпатрульні з’ясували, що в природне русло річки Золота Липа, нижче місця перекриття шлюзами від Золотопотіцької ГЕС, через встановлене загородження майже не потрапляє вода, а частина природного русла Золотої Липи, вище впадіння води зі скидного каналу ГЕС, фактично наповнюється водою за рахунок сполучення з акваторією Дністра. Через це рідкісна риба із Золотої Липи перебралася в скидний канал ГЕС, що і призвело до трагедії.

На місці працювали слідча група Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу. Працівники Управління державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області склали акт про загибель риби. Сума збитків за таксами становить 18 150 грн.

Загиблу рибу передали для дослідження у лабораторію Держпродспоживслужби.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: