fbpx

У трьох селах на Косівщині - карантин по сказу

Суспільство 10:30, 09.10, 2022

Днями був зареєстрований випадок сказу в домашньої собаки в селі Текуча, тому прийнято рішення про карантинні обмеження в селі Текуча із прилеглими до нього селами Середній Березів, Акрешора.

Про це повідомили на сторінці національного природного парку “Гуцульщина” у фейсбуці.

“До уваги жителів та гостей Косівського району, – інформують в парку, – слід бути обережними, прогулюючись лісами, не допускати контакту з дикими і бродячими м’ясоїдними тваринами. Власники, які утримують м’ясоїдних тварин, обов’язково повинні звернутись у службу ветеринарної медицини для щорічної вакцинації проти сказу своїх домашніх улюбленців”.

Виникла реальна загроза повернення сказу, зазначив лікар ветеринарної медицини, працівник науково-дослідного відділу НПП “Гуцульщина” Юрій Кристиняк. Він нагадав, що сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічем і завжди закінчується смертю.

Людина заражається під час укусу або коли слина попадає на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру. Інкубаційний період від 7 днів до 1 року. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки і коти. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей і навіть вдень можуть забігати в населені пункти і кусати людей і тварин.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: