fbpx

У Великодню ніч в Україну привезли Благодатний вогонь з Єрусалиму

Суспільство 12:50, 05.05, 2024

Благодатний вогонь, який зійшов у храмі Воскресіння Христового у Єрусалимі, вночі прибув в Україну. Його зустріли прикордонники в місті Устилуг на Волині.

Про це пише КУРС з посиланням на Західне управління Держприкордонслужби.

Вогонь на українсько-польському кордоні першими зустріли прикордонники Волинського загону. З кордону його доставлять у храми Волині та інших міст України.

“Нехай цей Благодатний вогонь зігріє кожного з нас добротою, любов’ю та вірою! Принесе в домівки злагоду, єдність, Божу благодать та мир! А Україні – перемогу”, — йдеться в повідомленні.

У Великодню ніч в Україну привезли Благодатний вогонь з Єрусалиму 1

Довідково. Диво сходження Благодатного вогню відбувається саме на тому місці, де був похований Ісус Христос. Зараз на місці поховання розташований храм Воскресіння Христова (біля Гробу Господнього), духовний центр Єрусалима.

На Благодатний вогонь біля храму чекають сім християнських конфесій (православна, вірменська, католицька, греко-католицька, коптська, протестантська тощо). Заздалегідь кожна із конфесій відправляє до Єрусалима своїх представників для передачі Благодатного вогню зі Святої Землі до себе додому.

Благодатний вогонь сходить тільки за православним календарем у Велику суботу. Незважаючи на те, що щороку дата Великої суботи змінюється, сходження Благодатного вогню відбувається саме у Велику суботу, згідно з календарем. 

Благодатний вогонь є нагадуванням подій хресної смерті Ісуса Христа. Коли вночі в суботу у гробниці, де поховали Ісуса, з’явився вогонь. Першими це побачили охоронці і розбіглися від страху.

Благодатний вогонь – видимий знак від Господа, милість Божа людям. Священники кажуть, що Благодатний вогонь сходить для того, щоб серця людей оновлювалися у вірі, “запалювалися” вірою.

Через Благодатний вогонь Бог говорить кожному: “Я тут! Я тебе чую, тільки вір в Мене!”, “Не бійся, Я поруч”.

Вважається, якщо Благодатний вогонь не зійде – почнеться час антихриста.

Читайте також: Станиславівські історії: великодні способи зазирнути в майбутнє.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: