fbpx

У Верховинському нацпарку чергують, щоби перешкодити браконьєрам на оленів і форель

Суспільство 10:22, 25.09, 2022

У Верховинському національному природному парку на Івано-Франківщині посилили роботу з охорони території на період гону оленя та нересту форелі. В нацпарку створені рейдові групи, посилені перевірки на КПП.

Відповідно до наказу від 12.09.2022р. №63 “Про посилення режиму охорони на території ПЗФ Парку на період гону оленя та нересту форелі” вжили заходів щодо посилення роботи з охорони території та об’єктів парку з метою профілактики та оперативного виявлення випадків браконьєрства на цей період, поінформували у НПП.

Відділ служби державної охорони координує дії і засоби посилення природоохоронного режиму території парку.

Для надання практичної допомоги на місцях, а також контролю за роботою працівників природоохоронних науково–дослідних відділень створено рейдову групу з числа працівників відділу служби державної охорони – вони проводять чергування в місцях найбільш ймовірного вчинення випадків браконьєрства. Особливу увагу звернено на вихідні і святкові дні.

У Верховинському нацпарку чергують, щоби перешкодити браконьєрам на оленів і форель 1
В рейді, Верховинський НПП

В місцях в’їзду на територію парку організували роботу контрольно-пропускних пунктів – встановлено шлагбауми. Проводиться огляд транспортних засобів з метою виявлення зброї, предметів і знарядь незаконного використання природних ресурсів, незаконно добутої продукції полювання.

Водночас проводиться облік чисельності оленя благородного на реву та форелі струмкової на нерестилищах, після якого будуть опубліковані дані по парку.

У жовтні на території Прикарпаття й усієї України, де мешкають благородні олені, встановлена заборона полювання на цих диких тварин. Саме в цей час руді олені мають період реву. Самотні самці таким чином приваблюють самок. Збуджені, вони б’ють рогами в молоді деревцята, ламають гілки, здирають кору. Тварини часто катаються по землі, мало їдять і під час гону втрачають 30-40 кг ваги зі своїх звичайних 160-300 кг.

У період гону оленів у лісі обмежують будь-яку лісогоподарську діяльність – рубки, чистки тощо. Місцевому населенню, яке в цей час активно збирає гриби, рекомендовано до мінімуму звести відвідування лісу.

Також на території Івано-Франківської та Чернівецької областей розпочався нерест струмкової форелі.

У Верховинському нацпарку чергують, щоби перешкодити браконьєрам на оленів і форель 2
Червонокнижка форель йде на нерест

Відтак Державна екологічна інспекція Карпатського округу з 10 жовтня до 1 березня посилює заходи на водоймах в передгірських та гірських районах області з метою контролю за належним станом середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення струмкової форелі.

Наказами територіальних органів Державного агентства меліорації та рибного господарства України визначено перелік водних об’єктів, де встановлено наступні обмеження: заборона усіх видів рибальства, добування водних біоресурсів, проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобуток гравію і піщано-гравійної суміші, заготівлі лісу на берегах, миття автотранспорту, забруднення водойм, проведення інших робіт в руслах річок та проведення змагань з рибальства.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: