fbpx

У Витвицькій ОТГ створюють кемпінгово-наметове містечко

Суспільство 10:27, 19.11, 2020

Студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спільно із громадою Витвицької ОТГ та Проєктно-освітнім центром університету «Агенти змін» втілюють в життя туристично-рекреаційний проєкт «Створення кемпінгово-наметового містечка «Байки бойка» в урочищі Бовкоти Витвицької ОТГ».

Ідея посприяти туристичному розвиткові одного із куточків Івано-Франківської області, спорудивши серед гір наметове містечко, виникла у Андрія Сікана та Юрія Гулея – студентів економічного факультету спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Поданий на конкурс студентських проєктів розвитку органів місцевого самоврядування «Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа», що спільно був організований ІФ РВ «Асоціація міст України» та Агентами змін, проєкт «Наметове містечко «Байки бойка» став одним із переможців.

Місце серед бойківських Карпат, пояснили АГЕНТИ ЗМІН, вибрали не випадково. Гірський туризм на Івано-Франківщині значною мірою розвинений на Гуцульщині (Яремче, Микуличин, Поляниця), тоді як інші, не менш мальовничі місцини, залишаються на марґінесах.

Одночасно програму розвитку туризму в урочищі Бовкоти розробляли у Витвицькій ОТГ Івано-Франківської області, з якою університет підписав у 2018 році угоду про співпрацю. Тому студенти ПНУ з фахівцями АГЕНТІВ ЗМІН почали спільну розробку програми з Витвицькою громадою.

Сьогодні в урочищі Бовкоти Витвицької ОТГ вже споруджено 6 дерев’яних будиночків та дві відкриті веранди. Розташувалося містечко на березі гірської річки Лужанки. Попереду ще багато роботи. Містечко планують розширювати. Тут, кажуть представники місцевої громади, можна буде не лише зупинитися на відпочинок приїжджим туристам. Місцевість і комплекс сприятимуть проведенню різних виїзних тренінгів, таборувань, спортивних змагань.

Неподалік встановлено велозупинку на перетині двох велосипедних туристичних маршрутів. У співпраці з ГО «Сонячна Січ» встановлено інформаційні стенди в рамках проєкту «Жива історія нескорених». З них можна дізнатися про історію цього краю, адже неподалік від наметового містечка є могила Василя Гошовського «Дорошенка», обласного провідника ОУН-УПА, а трохи вище, у селі Липа, старовинна церква Вознесіння Господнього, поряд з якою є туристичний притулок «Яворинка» на 15 осіб.

Все це, каже очільник громади (2015-2020 року головування) Микола Шикор, стало можливим завдяки співпраці з ПНУ ім. В. Стефаника та, зокрема, АГЕНТАМИ ЗМІН. Саме за його каденції проєкт стартував і набув сьогоднішнього вигляду. Щоправда, каже Микола Шикор, будь-яке туристичне місце потребує для розвитку доброї інфраструктури і сполучення. На жаль, сьогодні до цих мальовничих місць, які лежать за якихось 12 кілометрів від автошляху Н10, що сполучає Львів з Івано-Франківськом, дуже складно добиратися через погане покриття.

«Від 2017 року я направляв листи до Кабінету Містрів України, у різні інстанції. Коли головою ОДА був Денис Шмигаль, громаді передбачили 4 мільйони гривень на ремонт дороги Гошів – Лужки. Це невеликі гроші, оскільки лише проєктно-кошторисна документація складає 400 тисяч гривень. А на 12 кілометрів покриття треба 116 мільйонів гривень. Згідно з тендерними процедурами за умов фінансування ці роботи мають бути виконані до грудня 2021 року”, – каже голова ОТГ Микола Шикор.

Проєкт «Наметове містечко «Байки бойка» допомагає розвивати і впроваджувати елементи дуальної освіти, а також і дозволяє молодим людям бути залученими до розвитку територій, з яких вони походять.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: