fbpx

У Франківську УГКЦ відкриє дитсадок у старій лікарні

Суспільство 13:11, 20.06, 2019

Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ планує облаштувати дитячий садок у колишній залізничній лікарні по вулиці Тарнавського, 12.

НА ФОТО: Колишня залізнична лікаря на Тарнавського, 12

Минулого тижня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив про намір передати Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ земельну ділянку по вул. Тарнавського, 12. Там розташована будівля колишньої залізничної лікарні площею 2033 м2. 

Церква хоче реконструювати приміщення та відкрити там дитячий садок.

Сьогодні пресслужба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ повідомила, що 18 квітня 2019 року Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин звернувся офіційним листом до міського голови Руслана Марцінківа з проханням спільно реалізувати соціальний проект – дитячого садка в Івано-Франківську.

У повідомленні зазначається, що Церкві не байдужі старання Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, який з кожним роком працює над покращенням умов для виховання дітей.

Проте статистичні дані останніх років свідчать, що дошкільних навчальних закладів у місті недостатньо. Зазначається, що тільки 68% дітей із списку зареєстрованих були зарахованими на навчання у 2016/2017 навчальному році.

У Коломиї УГКЦ відкрила перший християнський садочок

“Беручи до уваги цю ситуацію, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ бажає розділити разом з міською владою відповідальну нішу у соціальній сфері та взяти участь у розширенні дошкільних навчальних закладів нашого міста”, – йдеться у повідомленні.

Архієпархія пропонує зробити реконструкцію будинку по вулиці Тарнавського, 12 під дитячий садочок з умовою збереження архітектурної пам’ятки.

За попередніми даними, майбутній дошкільний заклад зміг би розмістити 80-120 дітей.

В Архієпархії наголошують на необхідності оформлення права власності на об’єкт. Це, за їхніми словами, дозволить отримати безповоротні дотації від закордонних католицьких благодійних організацій.

В свою чергу церква гарантує збереження цільового призначення території та архітектурної пам’ятки.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: