fbpx

Угорщина поскаржилась Зеленському, що захлинається в карпатському смітті

Суспільство 18:20, 08.07, 2020

Президент Угорщини Янош Адер у листі до президента України Володимира Зеленського закликав вирішити ситуацію із забрудненням Тиси. Оскільки її води несуть купи сміття до Угорщини, з яким угорська влада вже не може впоратися. 

Із листом Адера, опублікованим на офіційному сайті угорського президента, ознайомився кореспондент “Європейської правди“. 

“Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки”, – заявив Адер у листі Зеленському. 

“Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості”, – додав Адер, підкресливши, що така ситуація “не гідна європейських стандартів”. 

Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми минулого року.

Тиса, одна з найголовніших річок у Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай.

Аналогічний лист щодо забруднення ріки Сомеш Адер надіслано президенту Румунії Клаусу Йоганнісу. 

Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, але у відповідь послідувало занадто мало істотних дій і ще менше покращення ситуації. 

Угорський президент підкреслив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів потрапила до Угорщини, що перешкоджає рибальству, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу.

Адер попросив обох президентів використати свій вплив, щоб зупинити забруднення рік.

Наразі в Угорщині активно працюють бригади з прибирання річок від сміття.

Поблизу угорського міста Вашарошнамень, неподалік від кордону з Україною, активно працюють бригади з прибирання річок від сміття. 

Хвиля повені після великих дощів, окрім підвищення рівня води, принесла в Угорщину купу сміття з України та Румунії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: