fbpx

Українцям видаватимуть посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію авто з посиленим захистом

Суспільство 19:24, 27.12, 2023

26 грудня почала діяти постанова Кабінету Міністрів про додатковий рівень захисту посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Зміни сприятимуть зменшенню ризику підробки документів.

Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

Сервісні центри МВС видаватимуть документи, які мають додаткові елементи захисту. Їх наноситимуть на посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ. Захисне покриття бланків буде мати спеціальне маркування. Додатково на бланку свідоцтва буде розміщений QR-код у правому нижньому куті. Він міститиме посилання на електронний сервіс для перевірки відомостей, внесених до бланка свідоцтва.

Як зазначають у МВС, такий посилений захист суттєво знизить ймовірні підробки. Також у режимі онлайн можна буде перевірити легітимність свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Наразі у Головному сервісному центрі МВС працюють над впровадженням захисних елементів на документах.

Сервісні центри МВС зараз видають зразок бланків цих документів до повного витрачення. Як тільки вони використаються до 1 серпня 2024 року, людям видаватимуть посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію з додатковими елементами захисту. 

Люди можуть продовжувати користуватись посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, які видавались раніше. Ці документи чинні впродовж строку, на який їх було видано, та обмінювати їх можливо виключно за власним бажанням.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: